Monterrey. Switolina uzupełniła grono ćwierćfinalistek

Elina Switolina pokonała Olgę Goworcową 6:3, 6:4 i jako ostatnia zapewniła sobie miejsce w ćwierćfinale Abierto GNP Seguros. Wcześniej do najlepszej ósemki awansowała między innymi Johanna Konta, która jest rozstawiona z numerem dwa.

Brytyjka po tym, jak w poprzedniej rundzie pokonała powracającą do tenisowej rywalizacji Kim Clijsters, w czwartek rozprawiła się z kolejną rywalką. Brytyjka w dwóch setach pokonała Tatjanę Marię. W trwającym blisko dwie godziny meczu doszło do jednego przełamania serwisu. W szóstym gemie drugiego seta Konta przełamała podanie rywalki. Ten moment okazał się kluczowy dla losów całego spotkania.

Jako ostatnie w czwartek na kort, by walczyć o miejsce w ćwierćfinale, wyszły Elina Switolina i Olga Goworcowa. Pierwszą odsłonę dobrze rozpoczęła Białorusinka, która wyszła na prowadzenie 2-0. Od tego momentu wygrała jednak tylko jednego gema i prowadzenie objęła Switolina. W drugiej odsłonie turniejowa jedynka prowadziła już 5:2. Rywalka zdołała odrobić dwa gemy straty. Jednak wykorzystując drugą piłkę meczową, Ukrainka zapewniła sobie awans do drugiego w tym roku ćwierćfinału turnieju głównego cyklu.

Elina Switolina (Ukraina, 1) – Olga Goworcowa (Białoruś) 6:3, 6:4

Johanna Konta (Wielka Brytania, 1) – Tatjana Maria (Niemcy) 7:6(4), 6:3

Arantxa Rus (Holandia) – Lauren Davis (USA, 10) 7:5, 6:0

Anastazja Potapowa (Rosja) – Tamara Zidansek (Słowenia) 1:6, 7:6(3), 6:1