Monterrey. Szybka porażka Przysiężnego. Mecz trwał równo godzinę

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Godzinę trwała przygoda Michała Przysiężnego z challengerem w Monterrrey. Nasz 35-letni reprezentant przegrał w 1. rundzie turnieju głównego 4:6, 4:6 z Danielem Elahim Galanem. 

Dla Przysiężnego był to czwarty start w obecnym sezonie. Na razie nie wiedzie mu się najlepiej – tylko w pierwszym z turniejów zdołał przedostać się przez pierwszą rundę. W Monterrrey nie pozwolił mu na to 22-letni Kolumbijczyk Daniel Elahi Galan. To zawodnik nieznany szerszej publiczności, obecnie zajmujący miejsce w połowie trzeciej setki rankingu ATP. Na razie największymi sukcesami Kolumbijczyka pozostają cenne zwycięstwa w Pucharze Davisa, dzięki którym jego kraj zagra w pierwszym w historii turnieju finałowym tych rozgrywek.

W meczu z Przysiężnym Galan ani razu nie dał się przełamać. Po trafionym pierwszym podaniu przegrał tylko dwa punkty. To statystyki, których pozazdrościć mógł mu Polak. Niestety po godzinie gry wszystko było już jasne – Przysiężny kończy rywalizację, natomiast Kolumbijczyk przechodzi dalej i w 2. rundzie zmierzy się z rozstawionym sześć Marcelem Granollersem.

W przyszłym tygodniu Przysiężny ponownie chce skorzystać z ,,zamrożonego rankingu" i zagrać w dużym challenger na Tajwanie. Start w tych samych zawodach planuje Kamil Majchrzak,


Wyniki

1. runda singla:
Daniel Elahi Galan (Kolumbia) – Michał Przysiężny (Polska) 6:4, 6:4