Monterrey. Trzysetowa batalia dla Vekić, Chorwatka z czwartym tytułem!

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Donna Vekić została triumfatorką imprezy Abierto GNP Seguros. Chorwatka po trzysetowym emocjonującym pojedynku pokonała Caroline Garcię.

Spotkanie lepiej rozpoczęła niżej sklasyfikowana z tenisistek, która już w trzecim gemie odebrała podanie rywalce. Jak się później okazało, to był decydujący moment tej części meczu, bo Francuzka nie zdołała już odrobić straty przełamania.

Vekić dobrze rozpoczęła również drugą odsłonę spotkania i odskoczyła na 2:0. Reprezentantka „Trójkolorowych” nie zamierzała jednak dopuścić do powtórki z pierwszej partii. Podniosła poziom swojej gry, dzięki czemu zdobyła sześć z siedmiu następnych gemów i wyrównała stan rywalizacji.

Decydujący set był zdecydowanie najbardziej wyrównany. Obie tenisistki grały na bardzo wysokim poziomie i długo pilnowały własnych serwisów. W końcówce ręka zadrżała jednak Garcii. Przy wyniku 6:5 Chorwatka wypracowała sobie trzy „breakpointy” z rzędu, które były równocześnie piłkami meczowymi. Wykorzystała już pierwszą z nich i po dwóch i półgodzinie mogła wznieść ręce do góry.

To był szalony mecz do samego końca – przyznała po zwycięstwie -latka. – Caroline grała bardzo dobrze, bardzo głęboko. Próbowałam wygrać jak najwięcej punktów, ale nie było to łatwe. Mam naprawdę dobry początek sezonu. Myślę, że nawet jeśli nie zdobyłabym tytułu tutaj, to niebawem by mi się to udało. Jestem w dobrej formie. Muszę dalej ciężko pracować, pozostać zdrową i jestem pewna, że dobre rezultaty dalej będą się pojawiać – zakończyła reprezentantka Chorwacji.

W niedzielę Donna Vekić zdobyła czwarty tytuł w karierze. Pierwszy od 2021 roku. Dla Caroline Garcii to był drugi przegrany finał w tym sezonie. W Lyonie musiała uznać wyższość Alycii Parks.


Wyniki

Finał singla

Donna Vekić (Chorwacja, 3) – Caroline Garcia (Francja, 1) 6:4 3:6 7:5