Montpellier. Bublik ponownie mistrzem

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Alexander Bublik zwyciężył w Open Sud de France w Montpellier. Kazach w finale pokonał Chorwata Bornę Czoricia i został po raz drugi w karierze mistrzem tego turnieju.

Bublik znał smak triumfu w Montpellier, gdyż dwa lata temu zdobył tu tytuł. Wtedy reprezentant Kazachstanu pokonał Alexandra Zvereva 6:4, 6:3. Teraz na jego drodze stanął Borna Czorić. W porównaniu do tamtego spotkania, tym razem finał był bardziej wyrównany.

Duża w tym zasługa niezłej dyspozycji Czoricia zwłaszcza w pierwszym secie. Chorwat, mimo straty serwisu już na początku pojedynku, rozkręcał się z minuty na minutę. Od stanu 2-4 dominował na korcie, co w efekcie dało mu zwycięstwo w partii otwarcia 7:5.

W tenisie sytuacja potrafi jednak odmienić się bardzo szybko i tak też było w tym przypadku. W drugim secie przeważał Bublik, który czuł się coraz pewniej na korcie w Montpellier i zasłużenie zapisał tę odsłonę meczu na swoim koncie. Po zdecydowanie wygranej drugiej partii (6:2), Kazach nie zwalniał tempa. Szybko uzyskane przełamanie okazało się kluczowe w kolejnym secie, w którym okazał się lepszy 6:3.

Alexander Bublik pokonał zatem Bornę Czoricia 5:7, 6:2, 6:3 i ponownie został mistrzem turnieju Open Sud de France. To jego drugi tytuł w Montpellier i zarazem czwarty w głównym cyklu.