Montpellier. Bublik ponownie w finale

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Borna Czorić i Alexandr Bublik powalczą w finale turnieju ATP 250 w Montpellier. Dla tenisisty z Kazachstanu to szansa na powtórzenie wyniku z 2022 roku, gdy nie miał sobie równych w rywalizacji singlowej. Z kolei Chorwat awansował do pojedynku decydującego o końcowym triumfie po tym jak mecz w drugiej odsłonie oddał Holger Rune.

Tenisista z Gatczyny dotychczas wystąpił w ośmiu finałach imprez głównego cyklu. Jednak tylko dwukrotnie kończył je zwycięstwem. Jedno z nich odniósł przed dwoma laty właśnie w Arenie Montpellier, gdy w meczu o tytuł uporał się w dwóch setach z Alexandrem Zverevem.

W tym roku Kazach ponownie stanie przed szansą na tytuł mistrzowski. A przepustką do pojedynku finałowego stanowił mecz 1/2 finału z Felixem Auger-Aliassimem. Sobotnie spotkanie było czwartym pojedynkiem obu tenisistów i po raz drugi zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł tenisista z Europy. Po przegranej w premierowej partii, Bublik w dwóch kolejnych setach okazał się lepszy i zapewnił sobie miejsce w dziewiątym finale w karierze.

A jego ostatnim przeciwnikiem w Montpellier w tym roku będzie Borna Czorić. Chorwat wygrał premierową partię spotkania z Holgerem Rune. A w drugiej odsłonie rozstawiony z numerem czwartym zawodnik prowadził 4:1, gdy rywal postanowił poddać mecz z powodu kontuzji ramienia. Tym samym zawodnik z Zagrzebia w dziewiątym finale w karierze spróbuje sięgnąć po czwarty tytuł mistrzowski.

Niedzielny pojedynek między Bublikiem i Czoriciem będzie drugim spotkaniem obu tenisistów. Poprzednio panowie skrzyżowali rakiety podczas zeszłorocznego turnieju w Halle. Zwycięstwo odniósł wówczas mistrz imprezy w Montpellier z 2022 roku.


Wyniki

Półfinały:

Borna Czorić (Chorwacja, 4) – Holger Rune (Dania, 1) 6:3, 4:1 i krecz

Alexandr Bublik (Kazachstan, 2) – Felix Auger-Aliassime (Kanada, 3) 4:6, 6:4, 6:4