Montpellier. Davidovich Fokina znów za mocny dla Hurkacza

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz odpadł w drugiej rundzie turnieju rangi ATP 250 w Montpellier. Polak uległ Hiszpanowi Alejandro Davidovichowi Fokinie 5:7, 2:6.

Początek spotkania wydawał się układać lepiej dla naszego reprezentanta. Wrocławianin w pierwszych dwóch gemach serwisowych nie stracił ani jednego punktu. Sam również szybko wypracował sobie kilka szans na przełamanie podania rywala. Udało mu się wykorzystać jedną z nich w czwartym gemie serwisowym i wyjść na prowadzenie 3:1. Od tego momentu Hiszpan zaczął prezentować się lepiej i ostatecznie to on zapisał pierwszą partię na swoją korzyść.

W trzecim gemie drugiego seta Davidovich Fokina poprosił o przerwę medyczną po niefortunnym upadku. Po powrocie na kort Hurkacz utrzymał podanie, lecz od stanu 2:1 do końca meczu nie wygrał już ani jednego gema. Dobry serwis Polaka przeplatał się z podwójnymi błędami, a Hiszpan wraz z upływem czasu stawał się coraz bardziej zmotywowany i po godzinie i trzydziestu trzech minutach gry zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Open Sud de France.

Huberta Hurkacza nie zobaczymy już w tym tygodniu także w grze podwójnej. Wraz z Szymon Walkowem, po zaciętym spotkaniu, musieli w środę uznać wyższość rozstawionych z „1” Henriego Kontinena i Edouarda Roger-Vasselina.

Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania) – Hubert Hurkacz (Polska, 4) 7:5, 6:2