Montpellier: Gasquet pokonany

/ Mateusz Grabarczyk, źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Gilles Simon spotka się z Gaelem Monfilsem we francuskim półfinale turnieju ATP w Montpellier. Ten pierwszy stoczył niezwykle trudny bój z rodakiem Guillaume Rufinem, pokonując go po blisko trzech godzinach walki. W drugim półfinale spotkają się Tomas Berdych i Philipp Kohlschreiber. Niemiec nieoczekiwanie pokonał rozstawionego z czwórką Richarda Gasqueta.

Trzej najwyżej rozstawieni zawodnicy dotarli do półfinałów zawodów w Montpellier. Zabraknie tylko numeru czwartego – Richarda Gasqueta – który nie poradził sobie z Philippem Kohlschreiberem. Niemiec dysponował dziś bardzo dobrym serwisem, co poprowadziło go do zwycięstwa. Zanotował 75% skuteczności pierwszego podania i 71% drugiego, a ponadto posłał 18 asów. Tylko raz stracił własnego gema, ale kosztowało go to od razu stratę seta. Jednak w dwóch pozostałych partiach okazał się lepszy i zwyciężył 6:2, 3:6, 6:3.

Niezwykle trudną przeprawę miał Gilles Simon, który potrzebował blisko trzech godzin na pokonanie grającego z „dziką kartą” rodaka. 21-letni Guillaume Rufin bardzo wysoko zawiesił poprzeczkę wyżej notowanemu koledze. Obaj zawodnicy dysponowali dobrymi pierwszymi podaniami, ale mieli problemy z drugim serwisem. Dwa pierwsze sety kończyły się tie breakami – najpierw triumfował Simon, a potem Rufin. W decydującej partii przewaga faworyta była już wyraźna. Simon zwyciężył 6:2 i awansował do najlepszej czwórki.

W dwóch pozostałych ćwierćfinałach Tomas Berdych pokonał Nicolasa Mahuta 6:3, 6:4, a Gael Monfils uporał się Jarkko Nieminenem, zwyciężając 6:3, 6:3.Wyniki

Ćwierćfinały singla:
Tomas Berdych (Czechy, 1) – Nicolas Mahut (Francja) 6:3, 6:4
Gilles Simon (Francja, 2) – Guillaume Rufin (Francja, WC) 7:6(5), 6:7(2), 6:2
Gael Monfils (Francja, 3) – Jarkko Nieminen (Finlandia, 8) 6:3, 6:3
Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 7) – Richard Gasquet (Francja, 4) 6:2, 3:6, 6:3