Montpellier. Goffin powalczy o tytuł z Bautistą Agutem

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

W finale Open Sud de France spotka się dwóch najwyżej rozstawionych tenisistów. Roberto Bautista Agut wyeliminował w sobotę kwalifikanta Petera Gojowczyka, a David Goffin pokonał Białorusina Egora Gerasimowa.

Dla Goffina niedzielny mecz będzie czternastym finałem w zawodach głównego cyklu. Belg jeszcze nigdy nie osiągnął tej fazy w Montpellier, gdzie zarówno w ubiegłym roku, jak i trzy lata temu, odpadł w półfinale. W tegorocznej edycji Open Sud de France zaszedł już jeden szczebel wyżej, pokonując w sobotę Egora Gerasimowa 6:4, 2:6, 6:4. Pojedynek trwał ponad dwie godziny, lecz w najważniejszych momentach 15. zawodnik świata zdołał zaprezentować swój najlepszy tenis.

– Spotkanie zacząłem bardzo dobrze, wcześnie uzyskałem przewagę przełamania. Serwowałem solidnie i czułem się komfortowo. W drugim secie nie byłem wystarczająco cierpliwy, próbowałem za szybko kończyć wymiany – stwierdził Goffin. – W decydującej partii powiedziałem sobie: to trzeci set półfinału, musisz walczyć. Wiedziałem, że muszę wykorzystać swój serwis, bo od początku dobrze funkcjonował. W końcu szansa nadeszła przy stanie 3:3, a potem już tylko skupiłem się na utrzymaniu swojego serwisu. Nie mogę się doczekać mojego pierwszego finału w Montpellier – zakończył.

Niedzielnym przeciwnikiem Belga będzie Roberto Bautista Agut. W sobotę Hiszpan wygrał siedem gemów z rzędu od stanu 4:5 w pierwszym secie i pokonał Petera Gojowczyka 7:5, 6:1. Dla turniejowej „jedynki” będzie to siedemnasty finał imprezy rangi ATP. 32-latek przystępował do zawodów we Francji z jednym wygranym meczem w 2021 roku.

– Czuję się świetnie. Lubię grać w Montpellier, odpowiadają mi tutejsze warunki. Miałem trudny początek sezonu w Australii, więc bardzo się cieszę z tego rezultatu – powiedział Bautista Agut.

Z pięciu dotychczasowych spotkań Davida Goffina z Roberto Bautistą Agutem, to Belg trzykrotnie wychodził zwycięsko. Niedzielny mecz zaplanowano na 15 polskiego czasu na centralnym korcie imienia Patrice’a Domingueza.


Wyniki

Półfinały singla

Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 1) – Peter Gojowczyk (Niemcy, Q) 7:5, 6:1

David Goffin (Belgia, 2) – Egor Gerasimow (Białoruś) 6:4, 2:6, 6:4