Montpellier. Hurkacz czeka na rywala. Majchrzak odpadł w eliminacjach

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak uległ 6:4, 4:6, 4:6 Słowakowi Lukasowi Lacko w pierwszej rundzie kwalifikacji do turnieju rangi ATP 250 w Montpellier. W głównej drabince singla naszym jedynym reprezentantem będzie zatem Hubert Hurkacz.

Spotkanie Majchrzaka z Lacko rozpoczęło się od uzyskania przez Słowaka przewagi przełamania już w trzecim gemie. Polak błyskawicznie odrobił jednak straty i sam zdobył breaka w najważniejszym momencie pierwszej partii, przy stanie 5:4. W drugim secie nasz reprezentant nie zdołał wrócić do gry po utracie własnego serwisu i zwycięzcę meczu miała wyłonić decydująca odsłona. W niej natomiast szybko, bo już w trzecim gemie, doszło do utraty podania przez piotrkowianina. Doprowadził on jeszcze wprawdzie do wyrównania stanu seta na 4:4, lecz dwa następne gemy na swoim koncie ponownie zapisał 33-latek.

Przegrana Kamila Majchrzaka oznacza, że jedynym reprezentantem Polski w grze pojedynczej w Montpellier będzie Hubert Hurkacz. Dzięki wysokiemu rozstawieniu wrocławianin rozpocznie zmagania we Francji od drugiej rundy. Jego rywala wyłoni starcie Hiszpana Alejandro Davidovicha Fokiny z kwalifikantem. Spotkania drugiej rundy eliminacji zostaną rozegrane w poniedziałek, więc Polak pozna przeciwnika najprawdopodobniej dopiero we wtorek.

Zwycięzca tegorocznej edycji Delray Beach Open w Montpellier zgłosił się  także do gry podwójnej, w parze z Szymonem Walkowem. W pierwszym meczu tenisiści z Wrocławia zmierzą się z rozstawionymi z numerem „1” Henri Kontinenem i Edouardem Roger-Vasselinem. Ostatni wspólny występ deblowy Hurkacza i Walkowa miał miejsce podczas Challengera w Quimper w 2019 roku, gdzie z imprezą pożegnali się oni dopiero w półfinale.


Wyniki

Pierwsza runda eliminacji

Kamil Majchrzak (Polska, 1) – Lukas Lacko (Słowacja) 6:4, 4:6, 4:6