Montpellier. Hurkacz i Majchrzak wśród chętnych do gry

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak planują wystąpić w turnieju rangi ATP 250 w Montpellier. Imprezę zaplanowano między 22 a 28 lutego. Jednak o tym czy biało-czerwoni zaprezentują się we Francji, zadecydują najpewniej wyniki uzyskane podczas Australian Open.

Obecnie tenisowa czołówka przebywa na Antypodach, gdzie przygotowuje się do rozpoczynającego się 8 lutego Australian Open. Jednak już znamy plany niektórych tenisistów po zakończeniu australijskiej części sezonu. Organizatorzy Open Sud de France opublikowali listę uczestników tegorocznej edycji.

Piątym rozstawionym zawodnikiem turnieju rozgrywanego w South of France Arena ma być Hubert Hurkacz. Jednak na przeszkodzie ku temu mogą stanąć przepisy. Jeżeli tenisista z Wrocławia na tyle dobrze zaprezentuje się na obiektach Melbourne Parku, że będzie występować również w drugim tygodniu imprezy, wówczas może to nie pozwolić na występ we Francji. Wynika to z faktu, że na podstawie przepisów pandemicznych, każda osoba przybywająca do Francji spoza Unii Europejskiej oraz strefy Schengen musi poddać się siedmiodniowej kwarantannie, a  także przejść test na obecność koronawirusa.

W przypadku dobrego występu na Antypodach polski tenisista nie będzie mieć czasu, aby przejść kwarantannę. W podobnej sytuacji są inni tenisiści. Jednak to daje szansę występu niżej notowanym. Kamil Majchrzak też jest na liście startowej  turnieju, ale jako 13. oczekujący. Zatem gdy wyżej notowani lepiej zaprezentują się na Antypodach, a on nie będzie grać w drugim tygodniu imprezy, wówczas otworzy się szansa na występ w turnieju głównym w Montpellier.