Montpellier. Maja Chwalińska z tytułem mistrzowskim

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: Andrzej Szkocki

Maja Chwalińska pokonała Oksanę Selechmetową 6:3, 6:2 w finale turnieju rangi ITF z pulą nagród 60 tysięcy dolarów, który w tym tygodniu był rozgrywany w Montpellier. Dla polskiej tenisistki to szósty tytuł mistrzowski na zawodowych kortach. Zdobyte punkty rankingowe dadzą naszej zawodniczce cenny awans w rankingu WTA.

Oczy niemal całego tenisowego świata są skierowane na Londyn, gdzie najlepsze tenisistki świata rywalizują o wielkoszlemowy triumf. Jednak nie tylko w stolicy Anglii rozgrywane sa w tym tygodniu turnieje. Do Francji w poszukiwaniu turniejowych punktów udała się Maja Chwalińska. I występ piąta rakieta naszego kraju kończy w najlepszy z możliwych sposobów – wygrywając całą imprezę.

W niedzielnym finale Polka w dwóch setac uporała się z Oksaną Selechmetową, która do imprezy dostała się dzięki „dzikiej karcie”. Jest to szósty w karierze, a pierwszy od 2022 roku tytuł mistrzowski Mai Chwalińskiej. Przed ponad dwoma laty tenisistka z Dąbrowej Górniczej świętowała triumf na kortach w Pradze.

Za wygraną imprezę 23-latka otrzyma tyle punktów rankingowych, który pozwoli jej na powrót do top 200 zestawienia najlepszych zawodniczek świata. Dzięki temu Polka może być pewna udziału w eliminacjach ostatniej w sezonie lewy Wielkiego Szlema – US Open.


Wyniki

Finał:

Maja Chwalińska (Polska) – Oksana Selechmetowa (WC) 6:3, 6:2