Montpellier. Ostatni reprezentant Francji poza turniejem

Roberto Bautista Agut potrzebował godziny i dwunastu minut, aby pokonać Ugo Humberta i awansować do półfinału Open Sud de France. W najlepszej czwórce znaleźli się również David Goffin, Egor Gerasimov i Peter Gojowczyk.

Na starcie zawodów w Montpellier stanęło siedmiu reprezentantów gospodarzy. Po dwóch rundach jedynym francuskim graczem w drabince pozostał rozstawiony z numerem „6” Ugo Humbert. Spotkanie z Hiszpanem Roberto Bautistą Agutem rozpoczął od prowadzenia 2:0. 32-latek z Castellon de la Plana odrobił jednak szybko straty i do końca pierwszej partii oddał rywalowi jeszcze tylko jednego gema.

W drugiej odsłonie Hiszpan w pełni kontrolował pojedynek i na tablicy wyników szybko pojawił się rezultat 4:1. Aby awansować do półfinału, najwyżej rozstawiony tenisista musiał już tylko pilnować swojego podania. Tak też zrobił i ostatecznie triumfował 6:3, 6:3.

W następnej rundzie przeciwnikiem Roberto Bautisty Aguta będzie Peter Gojowczyk. Niemiec ma już za sobą pięć spotkań w Montpellier, jako że zaczynał imprezę od kwalifikacji. W całym turnieju 31-latek z Monachium stracił dotychczas tylko jednego seta. W piątek potrzebował 84 minuty, aby wyeliminować notowanego o 42 pozycje wyżej Austriaka Dennisa Novaka.

Drugą parę półfinałową stworzą David Goffin i Egor Gerasimov. Belg pokonał Włocha Lorenzo Sonego 6:4, 6:4 i jest o krok od osiągnięcia czternastego finału turnieju głównego cyklu w karierze. Przeciwnikiem 15. rakiety świata będzie Egor Gerasimov. Białorusin kontynuuje zwycięską passę, którą rozpoczął we wtorek od pokonania trzykrotnego mistrza imprez wielkoszlemowych, Andy’ego Murraya. W piątek 28-latek z Mińska wygrał w trzech setach z pogromcą Huberta Hurkacza, Alejandro Davidovichem Fokiną.

Belg i Białorusin rozpoczną walkę o finał Open Sud de France o 15 polskiego czasu w sobotę. Po nich na kort wyjdą Roberto Bautista Agut i Peter Gojowczyk.

Ćwierćfinały singla

Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 1) – Ugo Humbert (Francja, 6) 6:3, 6:3

David Goffin (Belgia, 2) – Lorenzo Sonego (Włochy, 7) 6:4, 6:4

Egor Gerasimov (Białoruś) – Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania) 4:6, 6:4, 7:5

Peter Gojowczyk (Niemcy, Q) – Dennis Novak (Austria) 6:4, 6:1