Montpellier. Pospisil namieszał

/ Michał Krogulec , źródło: ATP , foto: AFP

Gael Monfils awansował do 30. finału ATP World Tour w karierze. Niespodziewanie, rozstawiony z „jedynką” Francuz nie zmierzy się z „dwójką”, bowiem David Goffin przegrał z Vasekiem Pospisilem.

Open Sud de France to miejsce sukcesów Trójkolorowych. W dziewięcioletniej historii turnieju wygrywali siedmiokrotnie. Gael Monflis już dwa razy celebrował zwycięstwo w Montpellier. W półfinale turneju wygrał z Serbem Filipem Krainoviciem 7:6(4), 6:2.

W niedzielę o 14:30 zagra z Vasekiem Pospisilem, który niespodziewanie był lepszy od Davida Goffina, turniejowej „dwójki” i 10. rakiety świata. Pospisil (132 ATP) zwyciężył w trzech setach.

Dla Pospisila to będzie drugi finał ATP (poprzednim miał miejsce w 2015 roku w Waszyngtonie), przy 30. Monfilsa. Tenisiści grali ze sobą pięć razy, a Kanadyjczyk w tej rywalizacji nie wygrał jeszcze seta.