Montreal. Hubert Hurkacz czeka na pierwszego rywala

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Turniej ATP 1000 w Montrealu będzie drugim występem Huberta Hurkacza w tegorocznej edycji US Open Series. Rozstawiony z numerem ósmym w drabince polski tenisista poznał potencjalnych rywali na kolejnych etapach rywalizacji.

Po szybkiej przegranej w Waszyngtonie najlepszy polski tenisista przeniósł się do Kanady, gdzie powalczy o kolejne punkty do rankingu ATP. Jako zawodnik wysoko rozstawiony Polak ma wolny los w pierwszej rundzie, więc przeciwnika musi poczekać. Tego z kim zagra turniejowa ósemka wyłoni mecz pomiędzy Stanem Wawrinką i Emilem Ruusuvuorim. W przypadku wygranej tego drugiego, nasz tenisista stanie przed szansą na szybki rewanż za porażkę sprzed kilku dni. Spotkani trzeciej rundy to dla jedenastego tenisisty świata okazja do spotkania się z kimś z trójki: Diego Schwartzman, David Goffin, Alejandro Davidovich Fokina. Z kolei w 1/4 finału Hurkacz może zagrać z Daniiłem Miedwiediewem.

Jako, że nasz najlepszy tenisista zmagania rozpoczyna od drugiej rundy, pierwszy pojedynek rozegra nie wcześniej niż we wtorek.