Montreal. Hubert Hurkacz wyszarpał miejsce w ćwierćfinale

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz pokonuje Alberto Ramosa-Vinolasa w meczu trzeciej rundy turnieju rangi ATP 1000 rozgrywanego na kortach twardych w Montrealu. Jest to druga wygrana Polaka w drugim meczu obu tenisistów.

Po porażce po pierwszym pojedynku w Waszyngtonie najlepszy polski tenisista przeniósł się do Montrealu. W Kanadzie wrocławianin uporał się już z dwoma przeciwnikami. Po tym jak w drugiej rundzie wygrał z Emilem Ruusuvuorim, w meczu 1/8 finału okazał się lepszy od Alberto Ramosa-Vinolasa.

Premierowa partia bardzo dobrze rozpoczęła się dla Alberto Ramosa-Vinolasa, który wykorzystał pierwszą szansę na przełamanie. I, gdy wszystko wskazywało na koniec seta po dziesiątym gemie, deszcz na kilka minut przerwał pojedynek. Przerwa trwała niespełna pięć minut, ale „rozregulowała” Ramosa-Vinolasa, który dopiero w tie-breaku zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dokonał tego za trzecią piłką setową. Jednak nim to nastąpiło, panowie na godzinę opuścili kort, za sprawą opadów deszczu, które nawiedziły korty. Druga odsłona była wyrównana do czwartego gema. Od stanu 2:2, gemy na swym koncie zapisywał już tylko Polak i doprowadził do wyrównania w spotkaniu. Decydującą partie lepiej zaczął tenisista z Barcelony, który wyszedł na prowadzenie 3:1, jednak zanim panowie udali się na przerwę, Hurkacz odrobił stratę przełamania. Przy 5:4 Ramos-Vinolas za sprawą podwójnego błędu serwisowego Polaka miał pierwszą piłkę meczową. Jednak podanie wrocławianina pomogło wyjść mu z opresji. Ostatecznie o awansie do 1/4 finału zdecydował tie-break. Tego lepiej rozpoczął rozstawiony z „ósemką” zawodnik, który odebrał podanie rywalowi w pierwszym punkcie, a następnie objął prowadzenie 3/1. Hiszpan jeszcze dwa razy zbliżył się na punkt do Polaka, ale to ostatecznie tenisista z Wrocławia po blisko 150 minutach rywalizacji cieszył się z awansu do 1/4 finału.

Ćwierćfinałowym rywalem Polaka będzie zwycięzca pojedynku między dwoma Australijczykami – Alexem de Minaurem i Nickiem Kyrgiosem.

Hubert Hurkacz (Polska, 8) – Albert Ramos-Vinolas (Hiszpania) 6:7(6), 6:2, 7:6(3)