Montreal.Iga Świątek zrezygnowała z występu

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennismajors.com, foto: AFP

Iga Świątek podjęła decyzję o zmianie swoich planów startowych przed ostatnim w sezonie turniejem wielkoszlemowym. Pierwsza polska mistrzyni wielkoszlemowa nie wybiera się w tym sezonie do Montrealu.

Rywalizacja tenisowa w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio za nami, a najlepsi tenisiści i tenisistki świata przeniosły się za Ocean Atlantycki. Tam trwa rywalizacja w ramach US Open Series, którego zwieńczeniem będzie rywalizacja na nowojorskich kortach. Jedną z uczestniczek ostatniego w tym roku turnieju Wielkiego Szlema będzie Iga Świątek. Jednak tenisistka z Raszyna starty przygotowujące do US Open rozpocznie później, niż pierwotnie planowała.

– Jest mi bardzo przykro, ale w tym roku nie będę mogła zagrać w Montrealu. Pierwsza część sezonu była tak intensywna, że potrzebuję kilku dni na odpoczynek i przygotowania na najbliższe miesiące. Nie mogę się doczekać gry w Kanadzie w 2022 roku – skomentowała swą decyzję ósma rakieta świata.

Najlepsza polska tenisistka to niejedyna przedstawicielka światowej czołówki, której nie zobaczymy w tym roku na kortach w stolicy Kanady. Innymi zawodniczkami, których nie zobaczymy na Stade Uniprix są Naomi Osaka i Sofia Kenin. Takie zmiany na liście startowej sprawiają, że w turnieju, jaki rozegrany zostanie w dniach 9-15 sierpnia najwyżej rozstawioną będzie Aryna Sabałenka, a miejsca nieobecnych zajmą: Shuai Zhang, Marie Bouzkova i Ludmiła Samsonova. Pewne miejsce wśród uczestniczek ma Magda Linette.