Montreal: Jans-Ignacik w 2. rundzie

/ Krzysztof Domaradzki, źródło: wtatennis.com/własne, foto: Adam Nurkiewicz/Mediasport

Klaudia Jans-Ignacik i Kristina Mladenovic awansowały do 2. rundy turnieju Rogers Cup, rozgrywanego na twardych kortach w Montrealu. Polsko-francuski debel pokonał Nurię Llagosterę Vives i Marię Jose Martinez Sanchez 7:6(8), 6:3.

Zdecydowanymi faworytkami pojedynku były rozstawione z numerem piątym Hiszpanki, które od dłuższego czasu zaliczają się do czołowych duetów świata. W Montrealu była to najwyżej notowana para, która musiała grać w pierwszej rundzie.

Polsko-francuski duet spisał się jednak nadzwyczajnie dobrze. Pierwsza partia okazała się niezwykle wyrównana i o jej rozstrzygnięciu musiał zadecydować tiebreak. A w nim nadal długo nie było pewne, kto wyjdzie z tej potyczki zwycięsko. Ostatecznie 10-8 wygrały Jans-Ignacik i Mladenovic.

W drugim secie Polka i Francuzka zagrały jeszcze lepiej, a Hiszpanki zaczęły tracić rezon. W efekcie partia zakończyła się zwycięstwem Jans-Ignacik i Mladenovic 6:3, które stały się tym samym sprawczyniami największej sensacji turnieju deblowego.

W pojedynku, którego stawką będzie wejście do ćwierćfinału, Polka i Francuzka zmierzą się z Anastazją Pawliuczenkową i Lucie Safarovą.


Wyniki

Pierwsza runda debla:
K. Jans-Ignacik, K. Mladenovic (Polska, Francja) – N. Llagostera Vives, M.J. Martinez Sanchez (Hiszpania, 5) 7:6(8), 6:3