Montreal. Krótka przygoda Linette

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Peter Figura

Magda Linette zakończyła udział w turnieju National Bank Open już na pierwszej rundzie. W poniedziałek zdecydowanie zbyt wymagającą rywalką okazała się Nadia Podoroska. Udanie zmagania w Kanadzie rozpoczęły Paula Badosa, Sorana Cirstea i Amanda Anisimova.

Polka rozpoczęła spotkanie od utrzymania własnego podania. W drugim gemie miała dwa „breakpointy”, ale Argentynka się wybroniła. Od tego momentu na korcie rządziła już Podoroska, która bezlitośnie wykorzystywała niewymuszone błędy seryjnie popełniane przez poznaniankę. W drugiej partii obraz gry się nie zmienił. Zdecydowanie regularniejsza tenisistka z Ameryki Południowej ani razu nie musiała bronić się przed stratą własnego serwisu, a sama odebrała podanie rywalce w czwartym i ósmym gemie, dzięki czemu po godzinie gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

W poniedziałek udanie rywalizację w Montrealu rozpoczęły Maria Sakkari, Paula Badosa, Oceane Dodin, która wyeliminowała rozstawioną z numerem 14 Karolinę Muchovą oraz Ajla Tomljanovic, Katerina Siniakova, Amanda Anisimova i Sorana Cirstea.


Wyniki

Pierwsza runda singla

Nadia Podorska (Argentyna) – Magda Linette (Polska) 6:1 6:2

Maria Sakkari (Grecja, 11) – Marie Bouzkova (Czechy) 6:4 3:1 i krecz

Oceane Dodin (Francja) – Karolina Muchova (Czechy, 14) 6:3 1:6 6:2

Ajla Tomljanovic (Australia) – Fiona Ferro (Francja) 6:2 2:6 i krecz

Paula Badosa (Hiszpania) – Viktorija Golubic (Szwajcaria) 6:2 6:3

Katerina Siniakova (Czechy) – Jelena Ostapenko (Łotwa) 6:1 6:3

Amanda Anisimova (USA) – Tereza Martincova (Czechy) 6:1 4:3 i krecz

Sorana Cirstea (Rumunia) – Alison Riske (USA)  6:3 6:4