Montreal: Kubot jedynym Polakiem w deblu

/ Oskar Sozański , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot będzie jedynym Polakiem, który zagra w turnieju Rogers Cup w Montrealu. 35-latek wystąpi w grze podwójnej razem z Marcelo Melo. Polsko-brazylijska para została rozstawiona z „dwójką”.

Tylko jednego Polaka zobaczymy na kortach twardych w Montrealu. Do turnieju Rogers Cup zgłosił się jedynie Łukasz Kubot. Nasz reprezentant wystąpi w deblu wraz z Marcelo Melo, który będzie chciał za wszelką cenę obronić tytuł. W ubiegłym roku Brazylijczyk wygrał w Toronto. Wówczas partnerował mu Ivan Dodig. Mistrzowie Wimbledonu zostali rozstawieni z „dwójką”.

W pierwszej rundzie będą mieli wolny los, podobnie jak osiem najlepszych duetów. W drugiej Kubot i Melo zmierzą się z lepszymi z pary Dancević/Shamasdin – Martin/Roger-Vasselin. W ćwierćfinale możliwe jest starcie z Ravenem Klaasenem, a także Rajeevem Ramem. Z kolei o finał zawodów w Montrealu mogą zagrać z Jamiem Murrayem i Bruno Soaresem lub Rohanem Bopanną oraz Ivanem Dodigiem.

Najwyżej rozstawionym duetem w Rogers Cup będą świeżo upieczeni triumfatorzy turnieju Citi Open w Waszyngtonie, Henri Kontinen i John Peers.

W pierwszej połówce znalazły się takie pary jak bracia Bob i Mike Bryanowie, Nicolas Mahut oraz Pierre-Hugues Herbert, powracający do wspólnych występów, Oliver Marach i Mate Pavić, a także singliści, Juan Martin del Potro oraz Grigor Dimitrow. Arentyńczyk i Bułgar na otwarcie zawodów w Montrealu podejmą zwycięzców French Open, Ryana Harrisona i Michaela Venus.