Montreal: Kvitova najlepsza

/ Mateusz Grabarczyk, źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Petra Kvitova zdobyła pierwszy tytuł w tym roku. Reprezentantka Czech pokonała w finale turnieju Rogers Cup w Montrealu Na Li 7:5, 2:6, 6:3.

Dwie godziny i szesnaście minut trwał finał w Montrealu. Pierwszy set był bardzo wyrównany. Obie tenisistki miały wiele szans na przełamanie, ostatecznie doszło do pięciu breaków. O jednego lepsza okazała się Czeszka, wygrywając 7:5.

Jednak w drugiej partii na korcie istniała tylko Li. Wystarczyło jej pół godziny, aby rozprawić się z rywalką, oddając jej zaledwie dwa gemy. Zanotowała znakomitą skuteczność serwisu, przegrywając we własnych gemach tylko trzy punkty. Wykorzystała też słabą postawę Czeszki i przełamała ją dwukrotnie.

W decydującym secie Kvitova powróciła jednak do swojej dobrej gry. Do sukcesu poprowadził ją serwis. Trafiała trzy na cztery piłki pierwszym podaniem i wygrała po nim wszystkie akcje! Chinka, choć dzielnie walczyła, nie była w stanie znaleźć żadnej recepty na serwis przeciwniczki, a sama nie była w tym elemencie aż tak solidna. Raz nie obroniła break pointa i przegrała seta 3:6 oraz cały mecz.
 


Wyniki

Finał singla:
Petra Kvitova (Czechy, 5) – Na Li (Chiny, 10) 7:5, 2:6, 6:3