Montreal. Półfinał debiutantek

Camila Giorgi pokonała Cori Gauff 6:4, 7:6(2) w 1/4 finału turnieju rangi WTA 1000 w Kanadzie. Tym samym tenisistka z Maceraty kontynuuje swój najlepszych występ na kanadyjskich kortach. Rywalką Włoszki w meczu o finał będzie Jessica Pegula, która w trzech setach pokonała Ons Jabeur.

Tunezyjka w meczu trzeciej rundy odrobiła stratę seta i pokonała faworytkę gospodarzy Biance Andreescu. W pojedynku ćwierćfinałowym musiała jednak uznać wyższość rywalki i to, mimo że w pierwszej odsłonie straciła tylko jednego gema. O losach drugiej partii zdecydował tie-break, w którym górą była Pegula. Doprowadzenie do wyrównania stanu meczu tak ją nakręciło, że w decydującym secie nie oddała rywalce nawet gema i zameldowała się w najlepszej czwórce imprezy. Jest to życiowy wynik Amerykanki w kanadyjskim tysięczniku. Poprzednio w imprezie wzięła udział w 2013 i zakończyła występ na pierwszej rundzie kwalifikacji. Kolejną rywalką 27-letniej tenisistki będzie inna zawodniczka rozgrywająca najlepszy turniej na kortach w Montrealu – Camila Giorgi.

Włoszka prezentowała się kibicom w Państwie Klonowego Liścia jak dotąd czterokrotnie. Najlepszy wynik uzyskała w 2016 roku, gdy po przejściu kwalifikacji dotarła do drugiej rundy. Teraz była zawodniczka top 30 pokonała już trzecią rozstawioną przeciwniczkę w drabince montrealskiego turnieju i awansowała do półfinału. W meczu o najlepszą czwórkę Włoszka okazała się lepsza od Cori Gauff.

– Jestem bardzo zadowolona z dzisiejszego występu. Zaprezentowałam tenis na równym poziomie przez całe spotkanie. To dało mi zwycięstwo oraz awans do kolejnej rundy – podsumowała wydarzenia na korcie Giorgi.