Montreal: rezygnacja Azarenki i wielka szansa Polki!

/ Michał Jaśniewicz, źródło: sonyericssonwtatour.com/własne, foto: AFP

Wiktoria Azarenka nie przystąpiła do dzisiejszego meczu z Tamirą Paszek, w drugiej rundzie turnieju Rogers Cup w Montrealu. Oznacza to, iż Agnieszka Radwańska w przypadku końcowego triumfu w Kanadzie zostanie nową liderką rankingu!

Mecz Białorusinki z Tamirą Paszek rozpoczął się w czwartek. Ze względu na problemy z pogodą tenisistki musiały zejść z kortu przy stanie 3:3 w pierwszym secie. Dziś liderka rankingu do gry jednak nie przystąpiła, jako powód podając kontuzję lewego kolana.

Jest kilka powodów – tłumaczyła przyczyny swojej rezygnacji Azarenka, która w ubiegłym tygodniu zdobyła brązowy w singlu i złoty w mikście medal olimpijski. – Ubiegły tydzień kosztował mnie wyjątkowo dużo energii, nie miałam kompletnie czasu na regenerację i moje ciało odczuwa to. To było nieco za szybko by powrócić do rywalizacji i treningów, a moje kolano nie jest w najlepszym stanie.

Nieszczęśliwie się złożyło, ponieważ czekałam na start tutaj. Bardzo lubię tu przebywać. Starałam się wczoraj, ale dzisiaj było jeszcze gorzej. Nie widzę sensu gry, jeżeli nie mogę dać z siebie nawet 50 procent mojej gry – dodała Białorusinka.

W ogóle do turnieju Rogers Cup nie przystąpiła zaś Maria Szarapowa, która na Igrzyskach Olimpijskich zdobyła srebrny medal. Taki obrót spraw powoduje, iż Agnieszka Radwańska może w przyszłym tygodniu zostać liderką rankingu. Warunek jest jeden – Polka musi wygrać cały turnieju w Montrealu. Dziś w meczu trzeciej rundy zmierzy się z Chanelle Scheepers.


Wyniki

Druga runda singla:
Tamira Paszek (Austria) – Wiktoria Azarenka (Białoruś, 1) 3:3 i krecz