Montreal. Switolina nie obroni tytułu

/ Anna Niemiec, źródło: wtatennis.com, foto: AFP

O tytuł w turnieju Rogers Cup zagrają Simona Halep i Sloane Stephens. Liderka światowego rankingu pokonała Ashleigh Barty, a Amerykanka wyrzuciła z turnieju ubiegłoroczną mistrzynię, Elinę Switolinę.

Jako pierwsze na korcie pojawiły się Rumunka i tenisistka z Antypodów. Spotkanie lepiej rozpoczęła turniejowa „jedynka”, która wyszła na prowadzenie 4:1 z podwójnym przełamaniem. Reprezentantka Australii zdołała odrobić stratę jednego „breaka”, ale na więcej bardziej utytułowana rywalka już jej nie pozwoliła. W drugiej partii przewaga 26-latki urodzonej w Konstancy nie podlegała już żadnej dyskusji i Barty zdołała urwać tylko jednego gema.

Myślę, że zagrałam sprytny tenis dzisiaj – powiedziała po meczu podopieczna Darrena Cahilla. – Naciskałam na jej backhand, dzięki czemu dostawałam krótsze piłki i łatwiej było mi otworzyć kort. Nie ułatwiałam jej zadania również ze strony forhandowej. Grałam krótko, krosem, długo, po prostu wszystko. Od czasu do czasu również slajsem. Myślę, że to był mecz na bardzo wysokim poziomie, pomimo tego, że rytm był trochę nierówny.

W piątym tegorocznym finale Halep zmierzy się z Sloane Stephens. Mistrzyni US Open bez większych problemów poradziła sobie z obrończynią tytułu, Eliną Switoliną.

Grałam przeciwko niej w finale Roland Garros i to był dobry mecz – przypomniała Amerykanka. – Grałam tam bardzo dobrze przez półtora seta. Mam nadzieję, że tym razem uda mi się to przez całe dwa partie. Spróbuję zagrać najlepiej jak potrafię. Bardzo ciężko pracowałam, żeby znaleźć się w tym punkcie i dlatego będę walczyć do samego końca jutro. Zobaczymy co się wydarzy.

W bilansie spotkań Rumunka prowadzi z reprezentantką Stanów Zjednoczonych 6:2.
 


Wyniki

Półfinał singla
Simona Halep (Rumunia, 1) – Ashleigh Barty (Australia, 15) 6:4 6:1
Sloane Stephens (USA, 3) – Elina Switolina (Ukraina, 5) 6:3 6:3