Morze premierowych zwycięstw

/ Dominika Opala , źródło: Twitter/ własne, foto: AFP

W ubiegłym tygodniu rozegrano pięć turniejów. W aż czterech z nich najwyższe trofeum wznosili debiutujący w tej roli tenisiści i tenisistki.

W minionym tygodniu rywalizacja toczyła się w pięciu miastach. Tenisiści walczyli w Newport, Umagu i Bastad, z kolei tenisistki w Lozannie i Bukareszcie. Tylko w amerykańskim turnieju wygrał zawodnik, który już wcześniej znał smak zwycięstwa w imprezie głównego cyklu. Był nim John Isner. Amerykanin pokonał w finale Alexandra Bublika, który pierwszy raz miał okazję walczyć o tytuł.

W pozostałych imprezach najwyższe trofea powędrowały w ręce nowych mistrzów i mistrzyń. Fiona Ferro okazała się najlepsza w Lozannie. 22-letnia Francuzka pokonała rodaczkę Alize Cornet 6:1, 2:6, 6:1. Był to pierwszy od 10 lat finał pomiędzy francuskimi zawodniczkami.

Z kolei w Bukareszcie z premierowego triumfu mogła cieszyć się Jelena Rybakina. Kazaszka w całym turnieju nie straciła seta, a w finale nie dała szans Patricii Marii Tig, tracąc tylko dwa gemy.

Natomiast jeśli chodzi o tenisistów to smak zwycięstwa poznali 29-letni Duszan Lajović oraz 23-letni Nicolas Jarry. Serb w finałowym pojedynku w Umagu pokonał Atillę Balazsa 7:5, 7:5. Z kolei Chilijczyk okazał się najlepszy w Bastad, eliminując w meczu o tytuł Juana Ignacio Londero 7:6 (7), 6:4.