Moskwa. Kolejny wielki sukces Karacewa

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Asłan Karacew wygrał turniej rangi ATP 250 w Moskwie. Reprezentant gospodarzy pokonał w decydującym meczu Chorwata Marina Czilicia 6:2, 6:4.

2021 rok jest wyjątkowy dla Karacewa. Rosjanin jest przez wielu uważany za największe objawienie tego sezonu. 28-latek zachwycił tenisowy świat podczas Australian Open, w którym dotarł aż do półfinału. Dopiero wtedy powstrzymał go lider światowego rankingu i późniejszy triumfator imprezy w Melbourne, Novak Dżoković. Oprócz tego Karacew wygrał turniej w Dubaju i wystąpił w finale w Belgradzie.

Zmagania w Moskwie znaczą bardzo dużo dla Karacewa, ponieważ są rozgrywane w jego kraju. W finale 28-letni tenisista nie pozostawił żadnych złudzeń na korzystny rezultat Marinowi Cziliciowi. Wprawdzie w końcówce starcia było widać zdenerwowanie w poczynaniach Rosjanina, to nie przeszkodziło ono w odniesieniu zwycięstwa 6:2, 6:4 i zdobyciu drugiego tytułu ATP w karierze.

– To spełnienie marzeń. Przechodziłem przez kwalifikacje, a teraz wygrałem cały turniej. Dziękuję za wsparcie. Ostatni gem był bardzo nerwowy, popełniłem podwójny błąd serwisowy, ale ostatecznie udało mi się wygrać. Przede wszystkim chciałbym zadedykować moje zwycięstwo rodzicom oraz wszystkim krewnym i przyjaciołom – powiedział po meczu szczęśliwy zawodnik.

Zdobycie tego tytułu spowodowało również, że Asłan Karacew przesunął się na 13. miejscu w rankingu The Race. Tenisiści, którzy zajmą w nim pierwsze osiem lokat, wystąpią w turnieju ATP Finals w Turynie. Ostatnie premiowane awansem miejscem zajmuje aktualnie Hubert Hurkacz. Rosjanin traci do Polaka 675 punktów.


Wyniki

Finał singla:

Asłan Karacew (Rosja, 2) – Marin Czilić (Chorwacja, 6) 6:2, 6:4