Moskwa. Kontaveit odwróciła losy pojedynku i sięgnęła po tytuł

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Anett Kontaveit pokonała Jekaterinę Aleksandrową 4:6, 6:4, 7:5 i sięgnęła po tytuł mistrzowski w imprezie rangi WTA 500 w Moskwie. Dla Estonki to czwarty triumf w imprezie głównego cyklu w piątym tegorocznym finale. 

Sezon 2021 to najlepszy rok w karierze estońskiej tenisistki. Sklasyfikowana obecnie na dwudziestej pozycji zawodniczka jak dotychczas w tym roku pięciokrotnie stawała do rywalizacji w finale turnieju głównego cyklu. Ten ostatni pojedynek rozegrała w niedzielę w stolicy Rosji. Był to najbardziej zaciętym mecz finałowy z udziałem Kontaveit.

O losach pierwszej partii zadecydował piąty gem, w którym Aleksandrowa przełamała podanie rywalki. W drugiej odsłonie reprezentantka gospodarzy dołożyła jeszcze dwa „breaki” i prowadziła już 4:0. Od tego momentu Kontaveit wygrała siedem gemów z rzędu. W decydującej odsłonie panie szły gem za gem do stanu 4:4. Wtedy czwarte przełamanie serwisu uzyskała Aleksandrowa. Jednak nie wykorzystała prowadzenia 5:4, bo trzy kolejne gemy powędrowały na konto turniejowej dziewiątki i to ona mogła się cieszyć z czwartego w tym roku tytułu mistrzowskiego.

Wygrywając w Moskwie Kontaveit przedłużyła swe szanse na awans do kończącego sezon turnieju WTA Finals w Guadalajarze. O punkty, które mogą dać awans do imprezy, jaka odbędzie się w Meksyku, Estonka powalczy w rumuńskiej Kluż-Napoce.


Wyniki

Finał singla:

Anett Kontaveit (Estonia, 9) – Jekaterina Aleksandrowa (Rosja) 4:6, 6:4, 7:5