Moskwa. Muguruza o awans do WTA Finals jeszcze musi powalczyć

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Maria Sakkari to najwyżej rozstawiona tenisistka, jaka pozostała w grze o zwycięstwo w imprezie rangi WTA 250 w Moskwie. Greczynka, która awansując w czwartek do 1/4 finału zapewniła sobie miejsce w kończącej sezon imprezie WTA Finals, w piątek odprawiła Simonę Halep. Z rywalizacją pożegnały się również dwie najwyżej rozstawione – Aryna Sabałenka i Garbine Muguruza. Szczególnie dla tej drugiej piątkowa porażka jest bolesna.

Tegoroczny turniej dla ośmiu najlepszych tenisistek i kobiecych par deblowych sezonu 2021 odbędzie się w Guadalajarze. Przed rozpoczęciem rywalizacji w stolicy Rosji pewne gry w Meksyku były cztery tenisistki. W czwartek do ich grona dołączyła Maria Sakkari. Z kolei dzień później grupa mogła się powiększyć o Garbine Muguruzę. Warunkiem była wygrana Hiszpanki nad Anett Kontaveit. Jednak Estonka oddała rywalce tylko dwa gemy. Tym samym wygranego pojedynku dającego awans do WTA Finals dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa będzie musiała szukać w przyszłym tygodniu podczas turnieju w Kluż-Napoce.

Udział w tegorocznej edycji VTB Kremlin Cup zakończyła już również najwyżej rozstawiona Aryna Sabałenka. Białorusinka, która obok Ashleigh Barty, Barbory Krejczikovej i Karoliny Pliszkovej już wcześniej zapewniła sobie wyjazd do Guadalajary w piątkowym ćwierćfinale uległa 3:6, 4:6 Ekaterinie Aleksandrowej. Grono półfinalistek uzupełniła Marketa Vondrousova. Finalistka Roland Garros 2019 w dwóch setach pokonała finalistkę paryskiego turnieju z tego sezonu.

 


Wyniki

Ćwierćfinały singla:

Ekaterina Aleksandrowa (Rosja) – Aryna Sabałenka (Białoruś, 1) 6:3, 6:4

Anett Kontaveit (Estonia, 9) – Garbine Muguruza (Hiszpania, 2) 6:1, 6:1

Maria Sakkari (Grecja, 3) – Simona Halep (Rumunia, 8) 6:4, 6:4

Marketa Vondrousova (Czechy) – Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 4) 6:4, 6:2