Moskwa. Radwańska najlepsza!

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska zwyciężyła w imprezie ITF z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. Krakowianka w trzech setach pokonała Julię Haciukę i zdobyła siódmy tytuł w karierze.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęła Białorusinka, która szybko odskoczyła na 4:0. Po słabym początku, reprezentantka Polski podniosła poziom swojej gry, odrobiła część strat i doprowadziła do wyniku 3:4, ale seta nie zdołała już uratować. Zawodniczka naszych wschodnich sąsiadów utrzymała przewagę jednego „breaka” i objęła prowadzenie 1:0 w meczu.

Młodsza z sióstr Radwańskich zdecydowanie lepiej rozpoczęła drugą odsłonę pojedynku. Po długiej grze na przewagi odebrała podanie rywalce w drugim gemie, dzięki czemu odskoczyła na 3:0 i 4:1. Haciuka odrobiła stratę przełamania w siódmym gemie, ale po zmianie stron ponownie nie była w stanie utrzymać serwisu i Polka wyrównała stan rywalizacji.

Krakowianka rozpoczęła decydującego seta od „breaka”, ale reprezentantka Białorusi od razu zniwelowała stratę. Przy wyniku 2:2 Radwańska wykorzystała kolejną okazję na przełamanie i tym razem utrzymała tę przewagę już do końca partii, dzięki czemu po 2 godzinach i 11 minutach gry mogła się cieszyć ze zwycięstwa.

W stolicy Rosji Urszula Radwańska zdobyła siódme trofeum na zawodowych kortach. Za zwycięstwo otrzyma pięćdziesiąt punktów do światowego rankingu, dzięki czemu awansuje w okolice 230. miejsca.


Wyniki

Finał singla

Urszula Radwańska (Polska, 5) – Julia Haciuka (Białoruś) 4:6 6:3 6:4