Moskwa. Radwańska zagra o pierwsze trofeum w sezonie!

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska powalczy o tytuł w imprezie rangi ITF z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. W półfinale krakowianka okazała się lepsza od Berfu Cengiz.

Sobotnie spotkanie nie rozpoczęło się po myśli reprezentantki Polski, która już w pierwszym gemie straciła podanie. Po słabszym początku, młodsza z sióstr Radwańskich z każdym kolejnym gemem coraz bardziej się rozkręcała. Od stanu 1:3 wygrała cztery kolejne gemy. Przy prowadzeniu 5:3 nie udało jej się zakończyć seta przy pomocy własnego serwisu, ale chwilę później po raz kolejny przełamała rywalkę i objęła prowadzenie 1:0 w meczu.

W drugiej odsłonie pojedynku gra toczyła się zgodnie z regułą własnego serwisu do wyniku 3:3. W siódmym gemie Cengiz jako pierwsza zapisała „breaka” na swoim koncie, ale Polka błyskawicznie odrobiła stratę. Przy wyniku 5:5 Radwańska utrzymała podanie z wyniku 0:40, a po zmianie stron przełamała rywalkę i po 91 minutach gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

W niedzielę Urszula Radwańska zagra o siódmy tytuł na zawodowych kortach. Pierwszy od września 2019 roku. Finałową rywalką polskiej zawodniczki będzie Julia Haciuka.


Wyniki

Półfinał singla

Urszula Radwańska (Polska, 5) – Berfu Cengiz (Turcja) 6:4 7:5