Mouilleron-le-Captif. Krecz Majchrzaka

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak skreczował w drugiej rundzie challengera w Mouilleron-le-Captif. W ćwierćfinale we Francji zagra Niemiec Mats Rosenkratz.

Rosenkratz znalazł się w głównej drabince francuskiej imprezy dzięki przejściu kwalifikacji. Tam najpierw pokonał Amerykanina Nathaniela Lammonsa, a następnie po trzech tiebreakach wyeliminował Szymona Walkowa. W pierwszej rundzie drabinki głównej wygrał z turniejową „jedynką” i reprezentantem gospodarzy, Benjaminem Bonzim.

Kamil Majchrzak rozpoczął zmagania w Mouilleron-le-Captif od starcia z innym kwalifikantem, Rosjaninem Jewgienijem Karłowskim. Wtorkowy mecz zakończył się wynikiem 7:6(5), 3:6, 6:3 dla naszego reprezentanta. W czwartek tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego wyszedł na kort, aby powalczyć o ćwierćfinał imprezy. Przeszkodził mu w tym jednak nie tylko rywal, lecz także problemy zdrowotne.

Przez większą część pierwszej partii obaj tenisiści utrzymywali podanie. Do pierwszego przełamania doszło dopiero przy stanie 5:4 dla Niemca, co w konsekwencji oznaczało też wygranie przez niego pierwszej odsłony. W przerwie między setami Kamil Majchrzak poprosił o pomoc medyczną. Uraz dotyczył prawego przedramienia.

Druga odsłona nie zaczęła się pomyślnie dla naszego tenisisty. Rosenkratz objął prowadzenie z przewagą przełamania już w trzecim gemie. Przy stanie 1:2 na korcie ponownie pojawiła się pomoc medyczna, a chwilę później, przy stanie 1:3, Kamil Majchrzak poddał mecz.

W ćwierćfinale Mats Rosenkratz zmierzy się z jednym z Francuzów, Constantem Lestiennem lub Pierre-Hugues Herbertem. Mamy nadzieję, że uraz Kamila Majchrzaka nie okaże się poważny i że Polak będzie mógł niedługo wznowić starty i walkę o powrót do czołowej setki rankingu ATP.


Wyniki

Druga runda

Kamil Majchrzak (Polska) – Mats Rosenkranz (Niemcy, Q) 4:6, 1:3 krecz