Mouratoglou trenerem Halep!

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Twitter, WTA, foto: AFP

Simona Halep znalazła nowego trenera. Rumunka nawiązała współpracę Patrickiem Mouratoglou. Właściciel słynnej szkółki poinformował o tym, że zasiądzie w boksie byłej liderki rankingu na Twitterze. Halep minionej jesieni zakończyła współpracę ze swoim wieloletnim szkoleniowcem Darrenem Cahillem.

We wrześniu, po sześciu latach pracy (z przerwą na większość sezonu 2019), Simona Halep pożegnała się z Darrenem Cahillem. Australijczyk doprowadził Rumunkę do jej największych sukcesów. Wśród nich był tytuł wielkoszlemowy w Roland Garros 2018, a także wiele tygodni spędzonych na czele rankingu WTA. Tenisistka z Konstancy postanowiła jednak parę miesięcy temu, że czas na zmiany. Od tamtego czasu opiekowali się nią Adrian Marcu, który prowadził ją w 2013 roku oraz Daniel Dobre, który zastępował Cahilla w 2019 roku. Pod okiem tego drugiego Halep wygrała wówczas Wimbledon.

Okazało się, że było to tymczasowe rozwiązanie. W czwartek Patrick Mouratoglou poinformował, że on został nowym trenerem Rumunki. Francuski szkoleniowiec sławę zyskał przede wszystkim będąc przez ostatnie 10 lat coachem Sereny Williams. Amerykanka od dłuższego czasu nie pojawiła się jednak w żadnych zawodach, a Mouratoglou przyznał, że przez ostatnie osiem miesięcy brakowało mu trenowania jednej z czołowych tenisistek.

Halep odwiedziła szkółkę Francuza przed Indian Wells i po tygodniu treningów tam, zapytała o to, czy mógłby zostać jej trenerem. Wówczas odmówił, ale teraz, po rozmowie z Williams, znalazł czas dla dochodzącej do siebie po kontuzji tenisistki „przynajmniej krótkookresowo”.

W ostatnich latach, poza trenowaniem Williams, doradzał innej amerykance – Coco Gauff – oraz Stefanosowi Tsitsipasowi, z którym sympatyzuje ze względu na swoje greckie pochodzenie.