Moutet raperem na Instagramie

/ Tomasz Górski , źródło: https://www.atptour.com/, foto: AFP

W czasie kryzysu tenisiści przenoszą się do mediów społecznościowych. Udostępniają śmieszne zdjęcia, wyzwania czy też odpowiadają na pytania fanów. Ostatnio Corentin Moutet zdziwił rówieśników i fanów pokazując ukryty talent do rapowania.

Francuz stał się już jednym z najbardziej utalentowanych muzyków na tournee. Dwa lata temu Moutet zainspirował się do rapowania i zaczął pisać teksty każdego dnia. Był to nie tylko świetny sposób na spędzenie czasu na imprezach ATP Tour, ale i teraz, kiedy pozostaje w domu we Francji.

– Muzykę traktuję jako terapię, ponieważ miło jest pisać i pozbyć się wszystkiego, co czujesz w środku, zarówno dobrego, jak i złego. Lubię też kontakt z ludźmi w mediach społecznościowych poprzez muzykę – powiedział Moutet dla ATPTour.com. – Nawet jeśli nie mówisz tym samym językiem, możesz rozmawiać z wieloma ludźmi przez muzykę – dodał.

– Dni na turniejach mogą być długie, więc chciałem zrobić coś innego. Zazwyczaj teraz piszę, śpiewam lub rapuję. Staram się pisać codziennie o moich uczuciach lub czymkolwiek innym, co przychodzi mi na myśl – mówił Moutet.

Moutet rzucił sobie wyzwanie, aby codziennie pisać piosenkę w pierwszym tygodniu pandemii. Jednak nie był tak zadowolony z rezultatów, ponieważ nie dawało to mu czasu na pracę nad miksowaniem utworów. Pracuje teraz w mniej gorączkowym tempie i jest zadowolony z rezultatów, szczególnie z piosenki „Brère” o swoim bracie.

Ale pisanie piosenek to jedno. Dzielenie się nimi ze światem to coś innego. Długo wahał się aby jego utwory ujrzały światło dzienne.

 

Być może najbardziej miłą niespodzianką dla Mouteta było to, jak inni gracze zareagowali na jego muzykę. Chociaż nie ukrywał swojego talentu muzycznego, to nie pojawiało się w rozmowach podczas turniejów. 21-latek nie był również pewien, czy Francuska Federacja Tenisowa lub starsi koledzy zrozumieją, co miał nadzieję osiągnąć.

– Trudną rzeczą w świecie tenisa jest to, że przyjaźnię się z niektórymi graczami, ale zwykle chodzi o tenisa – powiedział Moutet. – Nie wiedziałem, jak wszyscy w świecie tenisa to znoszą, ponieważ muzyka to coś innego. Nie byłem pewien, czy uśmiechnęłyby się, skrytykowałyby lub kazały mi trzymać się tenisa. Jestem jednak bardzo szczęśliwy, ponieważ otrzymałem wiele miłych wiadomości z całego świata, w tym od graczy i niektórych trenerów – dorzucił.

Zdecydowanie pozytywna reakcja na piosenki Mouteta zainspirowała go do utworzenia osobnego konta na Instagramie i kanału YouTube poświęconego jego muzyce. Wciąż wydaje starsze piosenki i pracuje nad nowymi. Jest przekonany, że jego najlepsze rzeczy będą jeszcze przed nami.

– Moje najlepsze piosenki to te, które zrobiłem w studiu i które mam na telefonie, ale nie umieściłem ich jeszcze na Instagramie – powiedział Moutet z uśmiechem. – Będę nadal udostępniać swoją muzykę, nawet po wznowieniu sezonu – dodał.