„Możliwości są nieograniczone” – legendy tenisa przewidują przyszłość Świątek

/ Anna Niemiec , źródło: eurosport.com/własne, foto: AFP

W sobotę Iga Świątek zwyciężyła w US Open i wygrała trzeci wielkoszlemowy turniej w karierze. Mats Wilander i John McEnroe uważają, że na koncie Polki już niedługo pojawi się zdecydowanie więcej takich tytułów.

Myślę, że zdobędzie ich co najmniej dziesięć – powiedział na antenie Eurosportu były szwedzki tenisista. – Jej styl gry różni się od pozostałych zawodniczek. Ona uderza szybciej od innych, rusza się szybciej, a gdy jej nie idzie potrafi zwolnić i przytrzymać piłkę w grze, dzięki świetnej grze w obronie. Gdy ona gra swój najlepszy tenis, nie widzę rywalki, która mogłaby ją pokonać. Z kolei gdy gra słabo, to i tak musisz pokazać kawał dobrego tenisa, żeby ją pokonać. Może nie na trawie, ale uważam, że tam również nauczy się grać. Obstawiam, że zdobędzie jeszcze minimum dziesięć tytułów wielkoszlemowych.

Myślę, że jej możliwości są nieograniczone – dodał McEnroe. – Widziałem, jak wygrywała dwa lata temu Roland Garros i bez wątpienia było widać, że może być dominatorką na kortach ziemnych. Przypomina mi Carlosa Alcaraza. Jeśli chodzi o bieganie od rogu do rogu po korcie, to nie wiem czy widziałem kogoś lepszego. Alcaraz jest jednym z najlepiej poruszających się zawodników na świecie, tak samo jak Świątek. W trakcie Wimbledonu grała pod dużą presją, tak samo jak na początku amerykańskiego lata. Wyglądała na spiętą również na początku US Open, ale w najważniejszych momentach dała sobie radę. Muszę zgodzić się z Matsem, że na pewno zdobędzie jeszcze sporo wielkoszlemowych tytułów. Czy dziesięć? Nie wiem, ale obstawiałbym, że między pięć a dziesięć na pewno – zakończył były lider światowego rankingu.