MP U18. Paszun i Małecki najlepsi na kortach GAT Gdańsk

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: Informacja prasowa PZT, foto: Marta Kurzacz/GAT Gdańsk

Amelia Paszun (AZS Poznań) i Szymon Małecki (KS Promień Opalenica) zdobyli w niedzielę tytuły w Mistrzostwach Polski Juniorów (U18) odbywających się na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej. W grze podwójnej zwyciężyli: Anna Kmiecik i Maja Pawelska (KS Górnik Bytom) oraz Jakub Hrynkiewicz (AZS Poznań) i Leon Zaorski (Gdańska Akademia Tenisowa), a w mikście Kinga Wahl-Maniecka (KS Górnik Bytom) i Jan Wygona (KS Grzegórzecki Kraków).

W finale singla Paszun pokonała 7:6 (7-5), 6:3 Magdalenę Baniak (Beskidzki Klub Tenisowy Advantage Bielsko-Biała). Na najniższym stopniu podium w Gdańsku stanęły Sara Husar (KT Kubala Ustroń) oraz Inka Wawrzkiewicz (Sopot Tenis Klub).

Mistrzowie i finaliści MPJ w singlu otrzymali od Polskiego Związku Tenisowego vouchery na kwotę odpowiednio 3000 złotych i 1500 zł do wykorzystanie na sfinansowanie startów w zagranicznych turniejach rangi ITF Junior.

Paszun wróci do Poznania z dwoma medalami, ale drugi jest w kolorze srebrnym, ponieważ dotarła do finału w grze podwójnej razem z Dominiką Podhajecką (GKT Smecz Górzyca). W nim musiały uznać wyższość zawodniczek KS Górnik Bytom – Anny Kmiecik i Mai Pawelskiej, którym uległy 3:6, 4:6.

W deblu swój drugi brąz w tegorocznych MPJ zdobyła Husar startując razem z Niką Hurkacz (COME-ON TENNIS CLUB Wrocław). Taki sam wynik uzyskały Victoria Kapcia (GAT Gdańsk) z Barbarą Kostecką (UKT Winner Kraków).

Drugi niedzielny finał nie był tak zacięty jak w przypadku juniorek, a Małecki wygrał w nim 6:3, 6:2 z Jakubem Januchowskim (CKT Grodzisk Mazowiecki). Trzecie miejsce w Gdańsku zajęli Marcin Andrzejczak (MKT Łódź) i Kacper Knitter (SKT Promasters Szczecin).

Najlepsi w grze podwójnej okazali się Jakub Hrynkiewicz (AZS Poznań) i Leon Zaorski (Gdańska Akademia Tenisowa), zwyciężając w finale Jana Kluczyńskiego (Legia Warszawa) i Małeckiego 7:6 (7-1), 6:3.

Brązowe krążki przypadły duetom Marcin Dójczyński (MKT Łódź) i Jan Wygona (KS Grzegórzecki Kraków) oraz Andrzejczak-Januchowski.

Wygona w parze z Kingą Wahl-Maniecką (KS Górnik Bytom) zdobył tytuł w grze mieszanej, pokonując w decydującym meczu Nadię Affelt (Pro Tenis Toruń) i Hrynkiewicza 6:4, 1:6, 11-9.

 

Partnerem Głównym PZT w Tenisie Młodzieżowym PGE – Polska Grupa Energetyczna. Natomiast Mistrzostwa Polski U18 w Gdańsku współfinansowali Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Tenisowy.


Wyniki

Finały MPJ (U18, Gdańsk):

gra pojedyncza juniorek

Amelia Paszun (AZS Poznań) – Magdalena Baniak (BKT Advantage Bielsko-Biała) 7:6 (7-5), 6:3

 

gra pojedyncza juniorów

Szymon Małecki (KS Promień Opalenica) – Jakub Januchowski (CKT Grodzisk Maz.) 6:3, 6:2

 

gra podwójna juniorek

Anna Kmiecik, Maja Pawelska (KS Górnik Bytom) – Amelia Paszun (AZS Poznań), Dominika Podhajecka (GKT Smecz Górzyca) 6:3, 6:4

 

gra podwójna juniorów

Jakub Hrynkiewicz (AZS Poznań), Leon Zaorski (Gdańska Akademia Tenisowa) – Jan Kluczyński (Legia Warszawa), Szymon Małecki (KS Promień Opalenica) 7:6 (7-1), 6:3

 

gra mieszana

Kinga Wahl-Maniecka (KS Górnik Bytom), Jan Wygona (KS Grzegórzecki Kraków) – Nadia Affelt (Pro Tenis Toruń), Jakub Hrynkiewicz (AZS Poznań) 6:4, 1:6, 11-9

 

 

Komplet medalistów Mistrzostw Polski Juniorów (U18, Gdańsk)

singiel juniorek

1. Amelia Paszun (AZS Poznań)

2. Magdalena Baniak (BKT Advantage Bielsko-Biała)

3. Sara Husar (KT Kubala Ustroń)

3. Inka Wawrzkiewicz (Sopot Tenis Klub)

 

singiel juniorów

1. Szymon Małecki (KS Promień Opalenica)

2. Jakub Januchowski (CKT Grodzisk Maz.)

3. Marcin Andrzejczak (MKT Łódź)

3. Kacper Knitter (SKT PROMASTERS Szczecin)

 

gra podwójna juniorek

1. Anna Kmiecik, Maja Pawelska (obie KS Górnik Bytom)

2. Amelia Paszun (AZS Poznań), Dominika Podhajecka (GKT Smecz Górzyca)

3. Victoria Kapcia (Gdańska Akademia Tenisowa), Barbara Kostecka (UKT Winner Kraków)

3. Nika Hurkacz (COME-ON TENNIS CLUB Wrocław), Sara Husar (KT Kubala Ustroń)

 

gra podwójna juniorów

1. Jakub Hrynkiewicz (AZS Poznań), Leon Zaorski (Gdańska Akademia Tenisowa)

2. Jan Kluczyński (Legia Warszawa), Szymon Małecki (KS Promień Opalenica)

3. Marcin Dójczyński (MKT Łódź), Jan Wygona (KS Grzegórzecki Kraków)

3. Marcin Andrzejczak (MKT Łódź), Jakub Januchowski (CKT Grodzisk Maz.)

 

gra mieszana

1. Kinga Wahl-Maniecka (KS Górnik Bytom), Jan Wygona (KS Grzegórzecki Kraków)

2. Nadia Affelt (Pro Tenis Toruń), Jakub Hrynkiewicz (AZS Poznań)

3. Inka Wawrzkiewicz (Sopot Tenis Klub), Tadeusz Michałowski (KS Górnik Bytom)

3. Maria Wojtaszczyk (MKT Łódź), Kacper Czyrek (BKT Advantage Bielsko-Biała)