Muguruza: Chciałabym skompletować Wielkiego Szlema

/ Dominika Opala , źródło: www.as.com /własne, foto: AFP

Garbine Muguruza jako pierwsza w historii reprezentantka swojego kraju sięgnęła po tytuł w Mistrzostwach WTA. Ten sukces motywuje ją do realizacji kolejnych celów, a jednym z nich jest skompletowanie Wielkiego Szlema.

Garbine Muguruza zakończyła sezon 2021 triumfem w WTA Finals w Guadalajarze. Dokonała tego jako pierwsza Hiszpanka w historii.

– Końcówka sezonu była rewitalizująca, bo miała miejsce w Ameryce Łacińskiej, podczas Turnieju Mistrzyń, który w ubiegłym roku nie mógł się odbyć. To był wyjątkowy triumf. Bardzo skomplikowany rok, zakończony bardzo dobrym akcentem – podsumowała 28-latka urodzona w Caracas w rozmowie dla Agencji EFE.

To jednak nie był dla Muguruzy pierwszy wielki sukces. Hiszpanka jest już dwukrotną mistrzynią wielkoszlemową. W 2016 roku sięgnęła po tytuł w Roland Garros, a rok później triumfowała na kortach Wimbledonu. Aby skompletować Wielkiego Szlema brakuje jej w dorobku Australian Open i US Open.

– To jest coś, co zawsze chciałam osiągnąć. Szczególnie wtedy, gdy grałam finał w Melbourne w ubiegłym roku. Bardzo chciałabym zamknąć ten krąg Wielkich Szlemów. Każdy tenisista, by to chciał. Celem jest pozostanie w czołówce. Walka o tytuły – to zawsze jest mój cel – kontynuowała była liderka rankingu.

Muguruza rozpocznie okres przygotowawczy w grudniu i zdradziła, że będzie on intensywny, szczególnie, jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne.

– Jestem zmotywowana bardziej niż kiedykolwiek, żeby wrócić do rywalizacji. Teraz lepiej znoszę presję, mogę otwarcie i szczerze mówić, co bym chciała osiągnąć. Dopóki marzysz o wielkich osiągnięciach, dobrze jest czuć presję – dodała.