Murray i Alcaraz na liście zgłoszeń do turnieju na kortach Queen’s Clubu

/ Łukasz Duraj , źródło: https://tennishead.net/, własne, foto: AFP

Najlepsi zawodnicy na świecie skupiają się w tym momencie na walce o punkty na kortach ziemnych. Jednocześnie już teraz opublikowano wstępną listę zgłoszeń do turnieju, rozgrywanego na trawiastych obiektach Queen’s Clubu. Na starcie prestiżowych zawodów nie zabraknie wielkich gwiazd.

Impreza w Londynie od lat służy graczom jako przygotowanie do rywalizacji w Wimbledonie. W tym roku chęć walki o trofeum i 500 punktów do rankingu potwierdziło wielu znakomitych tenisistów.

Według organizatorów do angielskiej stolicy przyjadą między innymi finaliści poprzedniej edycji, czyli Carlos Alcaraz i Alex de Minaur. Poza nimi fani będą mogli cieszyć się występami Holgera Rune oraz Amerykanów – Taylora Fritza, Bena Sheltona oraz Francesa Tiafoe.

Wspominany wyżej Alcaraz nie będzie jedynym aktywnym mistrzem turnieju, który planuje spróbować swoich sił w Londynie. W zawodach chce wystąpić także Andy Murray, który wielokrotnie zwyciężał w nich w przeszłości. Obecnie Szkot zmaga się z kontuzją, ale liczy, że do czasu rozpoczęcia części sezonu dedykowanej kortom trawiastym, uda mu się wrócić do zdrowia i ostatni raz zagrać w miejscu, gdzie przeżywał kilka ważnych triumfów.

Poza Murrayem w Londynie zaprezentują się rzecz jasna także inni reprezentanci gospodarzy. Radość miejscowym fanom będą chcieli zapewnić Cameron Norrie, Jack Draper i Dan Evans oraz mistrzowie gry podwójnej Joe Salisbury i Neal Skupski.

Turniej w Queen’s Clubie zostanie rozegrany w dniach 17–23 czerwca.