Murray wraca do gry

/ Dominika Opala , źródło: www.bbc.com , foto: AFP

Andy Murray zagra w turnieju organizowanym przez swojego brata Jamie’ego pod koniec czerwca. Impreza będzie miała charakter charytatywny, a zebrane pieniądze zostaną przekazane na organizacje wspierające brytyjską służbę zdrowia. 

Andy Murray ostatni raz pojawił się na korcie w listopadzie ubiegłego roku podczas finałów Pucharu Davisa. Następnie ponownie musiał zrobić sobie przerwę z powodu kontuzji biodra. Dwukrotny mistrz Wimbledonu planował powrót na światowe korty w marcu podczas Miami Open. To się jednak nie udało z powodu zawieszenia rozgrywek przez pandemię koronawirusa. Szkot wznowił już treningi i będzie miał szansę na powrót do rywalizacji.

Jamie Murray, brat Andy’ego, postanowił zorganizować turniej charytatywny „Schroders Battle of the Brits”. Odbędzie się on bez udziału publiczności w National Tennis Centre w Roehampton w dniach 23-28 czerwca. Oprócz braci Murrayów w imprezie wystąpią także m.in. Kyle Edmund i Dan Evans, a turniej będzie pokazywany za pośrednictwem Amazon Prime.

Ostatnie miesiące były dla wszystkich niezwykle trudnymi czasami i to wydarzenie widzimy jako sposób na oddanie czegoś – zapowiedział Jamie Murray. – Włożyliśmy wiele pracy, aby stworzyć ten turniej, dlatego cieszymy się, że jesteśmy w stanie przynieść tydzień pełen tenisowych wrażeń. A jednocześnie zbierzemy fundusze dla bohaterów służby zdrowia, aby podziękować im za niesamowitą pracę, jaką wykonują – dodał.

Szacuje się, że turniej ten zgromadzi co najmniej 100 000 funtów na organizacje charytatywne, które wspierają brytyjską służbę zdrowia.

Niewykluczone też, że Andy Murray wystąpi w innych turniejach krajowych w lipcu. Brytyjska Federacja Tenisowa chce zorganizować serię imprez, w których udział będą mogli wziąć najlepsi zawodnicy i najlepsze zawodniczki w Wielkiej Brytanii. Pierwszy z turniejów ma rozpocząć się 3 lipca, także w Roehampton. LTA ma nadzieję na zorganizowanie także kolejnych zawodów w sierpniu, w razie gdyby światowy tenis dalej nie powrócił.