Murray wróci do gry w tym miesiącu!

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Andy Murray jest gotowy do podjęcia próby powrotu do gry po kontuzji i operacji biodra. W turnieju na kortach londyńskiego Queen’s Clubu planuje wystąpić w deblu z Feliciano Lopezem.

Andy Murray zmaga się z poważną kontuzją biodra już niemal dwa lata. Na początku 2018 roku przeszedł pierwszą operację kontuzjowanego stawu. Nie przyniosła ona oczekiwanego skutku. Szkot stracił większość sezonu, a jeśli grał, to nie był w stanie pokazać pełni formy.

Tuż przed startem tegorocznego Australian Open trzykrotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych ogłosił, iż prawdopodobnie uraz zmusi go do zakończenia kariery. Po przegranej w pierwszej rundzie zdecydował się na kolejną operację, która była w zasadzie ostatnią szansą na przywrócenie sprawności biodra.

Po kilku miesiącach rehabilitacji Murray stopniowo powracał do treningów. Nie czując bólu, zdecydował się na start przed rodzimą publicznością w turnieju ATP 500 w Londynie. Jego partnerem będzie zwycięzca tego turnieju w singlu z 2017 roku – Feliciano Lopez. Na powrót do gry w singlu Murray póki co nie czuje się gotowy.

Od tego, jak będzie się czuł w trakcie turnieju w Queen’s Clubie, były lider rankingu ATP uzależnił również ewentualny start w turnieju gry podwójnej w ramach Wimbledonu. Tegoroczne zmagania w ramach najstarszych tenisowych zmagań rozpoczną się 1 lipca.