Murray: zawodnicy powinni wspierać szczepienia, abyśmy skończyli z życiem w bańkach

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: UbiTennis, foto: AFP

Andy Murray ponownie nawołuje tenisistów do szczepienia się i wspierania programów szczepień. Szkot w ostatnich miesiącach dał się poznać jako jeden z największych zwolenników szczepionek w tourze. Stoi w tej kwestii w opozycji do choćby Novaka Dźokovicia.

Jeszcze zanim pojawiła się szczepionka na koronawirusa Andy Murray był zwolennikiem tego, by kiedy ona powstanie szczepienia w tourze były obowiązkowe. Wydaje się, że droga ku temu jest daleka, tym bardziej, że liczne są też głosy sprzeciwu wobec takiego rozwiązania – na czele z Novakiem Dźokoviciem. Nawet mimo tego, że zarówno ATP, jak i WTA, gorąco zachęcają do szczepień.

Szkot podkreśla w swoich ostatnich wypowiedziach, że szczepienia wśród tenisistów są konieczne, aby skończyć z życiem w „bańkach”. Wielu zawodników, w tym sam Murray, narzeka na to z jakimi ograniczeniami spotykają się podczas gry w turniejach. Tymczasem masowe szczepienia wśród zawodników mogłyby położyć temu kres i pozwolić tenisistom na zobaczenie czegoś więcej niż korty i hotelowe korytarze podczas zawodowych podróży.