Musetti zadebiutuje w top 100 rankingu

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

Lorenzo Musetti rozgrywa świetny turniej w zawodach rangi ATP 500 w Acapulco. Dzięki zwycięstwom odniesionym w meksykańskiej imprezie 19-latek zadebiutuje w top 100 rankingu i będzie drugim nastolatkiem w tym gronie.

Musetti jest już w półfinale turnieju w Acapulco. W drodze do niego przeszedł kwalifikacje, a następnie, w turnieju głównym, ograł Diego Schwartzmana, Francesa Tiafoe oraz Grigora Dimitrowa. Nagrodą dla jednego z największych talentów w tourze będzie debiut w top 100 rankingu ATP.

19-letni Musetti będzie drugim nastolatkiem w najlepszej setce światowej klasyfikacji. Drugim tenisistą w tak młodym wieku, który znajduje się tak wysoko w rankingu, jest inny Włoch – Jannik Sinner. Ma on również 19 lat i jest aktualnie 32. tenisistą globu.

Są to świetne wiadomości dla włoskiego tenisa, który nie może narzekać na liczbę solidnych zawodników. W top 100 rankingu jest ogółem aż ośmiu reprezentantów tego kraju, a od poniedziałku liczba ta wzrośnie do dziewięciu. Oprócz wyżej wymienionej dwójki do tego grona należą jeszcze: Matteo Berrettini, Fabio Fognini, Lorenzo Sonego, Stefano Travaglia, Salvatore Caruso, Marco Cecchinato oraz Andreas Seppi.