Mutua Madrid Open bez obrońcy tytułu

/ Natalia Kupsik , źródło: własne/ewn.co.za, foto: AFP

Novak Dźoković postanowił po raz drugi w tym roku wycofać się z turnieju rangi Masters 1000. O jego decyzji poinformowali wczoraj organizatorzy zbliżającego się Mutua Madrid Open.

Aktualny lider rankingu ATP dwa lata temu na madryckiej mączce triumfował po raz trzeci w karierze. Tym razem jednak jego nazwiska zabraknie w drabince głównej prestiżowego turnieju. Wiadomość taką opublikowano wczoraj za pośrednictwem oficjalnego profilu organizatorów zawodów na Twitterze.

– Przykro mi, że nie będę w stanie przybyć w tym roku do Madrytu i spotkać wszystkich moich fanów – przytoczono słowa obrońcy tytułu – Minęły już dwa lata, a więc to dosyć długi czas. Mam jednak nadzieję, że zobaczymy się w przyszłym roku.

Rozpoczynające się w niedzielę w stolicy Hiszpanii zawody są już drugimi tej rangi, po Miami Open, w których zabraknie w tym roku lidera światowych list. Od początku sezonu Serb zagrał tylko w czterech turniejach, a powodem była kontuzja mięśnia brzucha, której nabawił się podczas Australian Open. Na powrót do gry zdecydował się więc dopiero na początku kwietnia, ale z rozgrywanymi w Monte Carlo i w Belgradzie zawodami pożegnał się szybciej niż można było przewidywać. Przypomnijmy, że w pierwszym z nich na etapie 1/16 uległ Danielowi Evansowi, a w sobotę na drodze do finału imprezy rangi ATP 250 zatrzymał go Aslan Karacew.

Priorytetem na liście tegorocznych celów Dźokovicia niezmiennie wydaje się być jednak tytuł mistrza Roland Garros. Dotychczas na paryskiej mączce Serb na swoim koncie sukces taki zapisał tylko raz. W 2016 roku w finale pokonał wtedy Andy’ego Murraya. Zanim jednak lider rankingu ATP postara się wcielić ambitny plan w życie, przystąpi najprawdopodobniej do zmagań na kortach rzymskiego  Internazionali BNL d’Italia. Niedługo potem zobaczyć mamy go natomiast w Belgradzie podczas drugiego już rozgrywanego tam w tym roku turnieju rangi ATP 250.