Muzeum Rafy Nadala znów otwarte

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Tennis World, foto: AFP

Muzeum Rafy Nadala mieszczące się przy akademii hiszpańskiego tenisisty w Manacor na Majorce ponownie otwarte. Przez ostatnie miesiące było oczywiście nieczynne z powodu pandemii koronawirusa.

Przy akademii tenisowej założonej przez Rafaela Nadala w jego rodzinnym Manacor mieści się poświęcone mu muzeum. W miniony piątek stało się ono ponownie otwarte dla zwiedzających, po tym jak zostało tymczasowo zamknięte ze względu na pandemię.

Na powierzchni 1500 m² można znaleźć przede wszystkim niektóre z trofeów Hiszpana, jak i jego dawne rakiety, czy stroje. Jednakże sam Rafa, jako fan wielu dyscyplin sportu, a nie tylko tenisa, zadbał o to, by jego muzeum było także miejscem hołdu dla jego ulubieńców z innych dyscyplin. Dzięki temu na wystawie znajdziemy też między innymi koszulkę Michaela Jordana, buty Usaina Bolta, kask Sebastiana Vettela, kij Tigera Woodsa, korki Cristiano Ronaldo, czy też kostiumy Michaela Phelpsa.

Oprócz wartości czysto upamiętniających i edukacyjnych muzeum ma też promować aktywny styl życia. Dlatego na jego terenie można znaleźć wiele atrakcji zachęcających do ruchu i rywalizacji. Jest to zdecydowanie obowiązkowy punkt podróży dla turystów, którzy są fanami sportu i wybierają się na Majorkę.