Na kortach Legii Warszawa zostanie zmieniona nawierzchnia

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/polski-tenis.pl/legia.com, foto: Adam Nurkiewicz

Na kortach Legii Warszawa planowane są duże zmiany. Władze klubu postanowiły wymienić nawierzchnię — z ziemnej na twardą. Prace ruszą już 20 marca.

Podjęto bardzo ważną decyzję dotyczącą kortów Legii Warszawa. 20 marca rozpocznie się proces wymiany nawierzchni na korcie centralnym oraz czterech obiektach bocznych, które są oznaczone numerami od 3 do 6. Nowa nawierzchnia twarda Laykold to popularny wybór organizatorów dużych turniejów WTA i ATP — na czele z wielkoszlemowym US Open w Nowym Jorku. W przygotowaniach kortów pomogą partnerzy klubu Legia Tenis & Golf — firmy Tamex i Ar-Mel.

Co ciekawe, prace na korcie centralnym mają zakończyć się już w połowie czerwca. W przypadku kortów bocznych ich użytkowanie będzie dozwolone prawdopodobnie w połowie lipca. Terminy te są niezwykle istotne, ponieważ w dniach 24-31 lipca zaplanowano WTA BNP Paribas Poland Open. Można więc wysnuć wniosek, że rywalizacja będzie odbywać się już na nowej, twardej nawierzchni Laykold. Wszyscy mają nadzieję, że w turnieju wystąpi Iga Świątek.

„Sekcja tenisowa Legii została założona w styczniu 1923 roku. Już w pierwszym roku przy ul. Myśliwieckiej grupa oficerów Wojska Polskiego ze środków pozyskanych dzięki prywatnej pożyczce wybudowała jeden kort oraz szatnię. Trzy lata później kortów było już pięć. Korty o nawierzchni ziemnej usytuowane dokładnie w tym samym miejscu, w sąsiedztwie pięknych Łazienek Królewskich funkcjonują do dnia dzisiejszego. Z pełną świadomością wagi tej decyzji i szacunkiem do dorobku działaczy i tenisistów, którzy dbali o Klub w przeszłości mamy ogromny zaszczyt dziś wpisać się w tą wyjątkową historię i otworzyć kolejny rozdział legendy kortów przy ul. Myśliwieckiej” – podano na oficjalnej stronie internetowej warszawskiego klubu.