Nadal czeka na rywala

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne, foto: AFP

Rafael Nadal pokonał Fabio Fogniniego 2:6, 6:1, 6:2 w meczu ćwierćfinałowym Rogers Cup 2019. Półfinałowego przeciwnika pozna w sobotę. Spotkanie Gaela Monfilsa z Roberto Bautistą Agutem zostało przerwane po dwóch punktach z powodu deszczu.

Przed rokiem Hiszpan sięgnął po tytuł mistrzowski, a pierwszego seta w drodze po tytułu stracił w ćwierćfinale przeciwko Marinowi Cziliciowi. W tym roku historia może się powtórzyć. Czterokrotny mistrz Rogers Cup pierwsze trzy rundy przeszedł wygrywając mecze 2:0 w setach. Dopiero rozstawiony z siódemką Włoch znalazł sposób, aby ugrać seta. A o tym, że wie, jak z „Rafą” ugrać nie tylko seta, ale i wygrać mecz, przekonaliśmy się w tym roku w Monte Carlo. Tenisista z San Remo wygrał 6:4, 6:2. W piątek Nadal przegrał pierwszą partię. Jednak po tym wziął się do pracy i w dwóch kolejnych odsłonach przegrał w sumie tylko trzy gemy.

– To był pojedynek wzlotów i upadków w moim wykonaniu. Jednak cieszę się z pozytywnego zakończenia. W miarę trwania spotkania moja gra wyglądała coraz lepiej – podsumował wydarzenia na korcie Nadal, który o finał zagra z lepszym z pary Gael Monfils i Roberto Bautista Agut. Spotkanie między Francuzem i Hiszpanem zostało przerwane w piątek wieczorem z powodu opadów deszczu.

 


Wyniki

Ćwierćfinał singla:

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) – Fabio Fognini (Włochy, 7) 2:6, 6:1, 6:2