Nadal, Federer, Dźoković i długo, długo nikt

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Rafael Nadal wygrywając Rogers Cup 2019 sięgnął po 35. tytuł mistrzowski w imprezie rangi ATP Masters 1000. Na podium w klasyfikacji triumfatorów drugiej co do ważności rangi turniejów są Novak Dźoković i Roger Federer. Razem zgarnęli już blisko sto trofeów! 

W niedzielnym finale imprezy w Montrealu hiszpański tenisista bez większych problemów pokonał Daniła Miedwiediewa. Był to 380. wygrany przez Nadala mecz w turnieju rangi ATP Masters 1000. Nikt nie wygrał więcej spotkań na tym poziomie rywalizacji od tenisisty z Majorki. Tylko dwa mniej ma jednak na koncie Roger Federer.

33-latek z Manacor przewodzi również w klasyfikacji triumfatorów turniejów tej rangi (35). Niedaleko za nim są Novak Dźoković (33) i Roger Federer (28). Ta trójka zdecydowanie przewodzi klasyfikacji. Aż trudno w to uwierzyć, ale łącznie wygrali już blisko sto imprez wchodzących w skład prestiżowej serii ATP. Obecnie w posiadaniu mają 96 trofeów za wygrane w tych zawodach. Kolejny w zestawieniu zawodnik ma 17 wygranych imprez. Jest nim jednak Andre Agassi, który rzecz jasna dorobku już nie powiększy. Spośród aktywnych zawodników najbliżej ,,Wielkiej Trójki” jest Andy Murray. Zmagający się ostatnio z poważnymi problemami zdrowotnymi Szkot 14-krotnie triumfował w imprezach, które rangą ustępują jedynie Wielkiemu Szlemowi.

Dużo się mówi w tenisowym świecie o zmianie warty, o biciu rekordów przez tenisistów. Jednak wyniki osiągnięte przez Hiszpana, Serba i Szwajcara przez długi czas pozostaną poza zasięgiem przeciwników.