Nadal: Federer próbuje nauczyć się hiszpańskiego

/ Dominika Opala , źródło: www.tennisworldusa.org /własne, foto: AFP

Rafael Nadal i Roger Federer stworzyli jedną z najlepszych rywalizacji w historii w świecie sportu. Jednak poza kortem Hiszpan i Szwajcar przyjaźnią się i utrzymują kontakt, co kibice mogli zobaczyć choćby za pośrednictwem Instagrama, kiedy to tenisiści połączyli się, by porozmawiać. 

Roger Federer i Rafael Nadal zajmowali pierwsze dwa miejsca w rankingu ATP bez przerwy od lipca 2005 roku do sierpnia 2009 roku. Są też jedynymi tenisistami w historii, którzy ukończyli sześć sezonów na pozycji lidera i wicelidera rankingu. Szwajcar i Hiszpan stoczyli 40 pojedynków, a wiele z nich uważanych jest za najlepsze w historii dyscypliny, szczególnie niektóre finały wielkoszlemowe.

Jednak poza kortem Federer i Nadal utrzymują przyjacielskie relacje i darzą się wzajemnym szacunkiem. Często podejmują wspólne inicjatywy charytatywne, a także dostarczają rozrywki fanom. Tak było też 20 kwietnia, kiedy to tenisiści połączyli się za pośrednictwem Instagrama i na oczach kilkudziesięciu tysięcy kibiców rozmawiali o ogólnej sytuacji.

Innym razem na Twitterze fan zapytał Nadala: „Czego byłoby najłatwiej nauczyć Federera – języka hiszpańskiego, łowienia ryb czy gotowania?”.

Najłatwiejszą rzeczą do nauczenia byłoby prawdopodobnie łowienie ryb. Po rozmowie z nim wiem, że lubi wędkować ze swoimi dziećmi, więc pewnie ma w tym jakieś doświadczenie – odpowiedział „Rafa”. – Roger próbuje nauczyć się także hiszpańskiego. Próbował mówić czasami w tym języku. Nie wiem natomiast, co z gotowaniem. Nigdy wcześniej dla mnie nie gotował, więc nie wiem, jakie ma w tym umiejętności – dodał.

Jeśli Federer nauczy się hiszpańskiego, to będzie to kolejny język, w którym będzie mógł się porozumiewać. Szwajcar zna angielski, niemiecki, francuski, a także dialekt, który używany jest w niemieckiej części Szwajcarii.