Nadal już w trzeciej rundzie! Męczarnie Tsitsipasa

/ Jakub Karbownik, źródło: Własne, foto: AFP

Rafael Nadal pokonał Yannicka Madena 6:1, 6:2, 6:4 w środowym spotkaniu drugiej rundy Roland Garros i jest pierwszym z najwyżej rozstawionych, jaki zapewnił sobie awans do dalszych gier.

Hiszpański mistrz po tym, gdy w dużych hiszpańskich turniejach w Barcelonie i Madrycie doszedł do półfinałów, a w Rzymie sięgnął po tytuł, rozpędza się na paryskiej mączce. W środowym meczu przeciwko niemieckiemu kwalifikantowi mistrz z Majorki napotkał opór jedynie w trzeciej partii, kiedy dwukrotnie musiał bronić się przed utratą podania. Najpierw jednak sam odparł ataki rywala, aby w dziewiątym gemie odebrać mu serwis i kilka minut później zapewnić sobie awans do trzeciej rundy.

Wygrana nad Madenem to 88. wygrany mecz Nadala na paryskiej mączce, przy tylko dwóch porażkach. Z kolei z tenisistami, którzy do drabinki turnieju głównego turniejów głównego cyklu dostali się z kwalifikacji, Hiszpan poprawił bilans na 91:5.

Teraz jedenastokrotny mistrz paryskiego szlema zmierzy się z Davidem Goffinem. Rozstawiony z numerem „27” Belg również w trzech setach pokonał przedstawiciela tak zwanej NextGen, Miomira Kecmanovicia.

W środowe wczesne popołudnie awans do trzeciej rundy zapewnił sobie z kolei inny tenisista młodego pokolenia, Stefanos Tsitsipas. Rozstawiony z numerem sześć zawodnik pokonał Hugo Delliena z Boliwii w czterech setach. Tym samym Grek po raz pierwszy podczas Roland Garros awansował do trzeciej rundy. Jest również trzecim w historii tenisistą ze swojego kraju na tym etapie rozgrywek. Poprzednio dwie rundy przeszedł Nicky Kalogeropoulos w 1967 i Lazaros Stalios w 1936 roku.

Rafael Nadal (Hiszpania, 2) – Yannick Maden (Niemcy, Q) 6:1, 6:2, 6:4

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 6) – Hugo Dellien (Boliwia) 4:6, 6:0, 6:3, 7:5

Corentin Moutet (Francja) – Guido Pella (Argentyna, 19) 6:3, 6:1, 2:6, 7:5

David Goffin (Belgia, 27) – Miomir Kecmanovic (Serbia) 6:2, 6:4, 6:3

Juan Ignacio Londero (Argentyna) – Richard Gasquet (Francja) 6:2, 3:6, 6:3, 6:4