Nadal nadzoruje rozbudowę akademii

/ Dominika Opala , źródło: www.as.com , foto: AFP

Przed wylotem do Monte Carlo, gdzie rozpocznie on sezon gry na kortach ziemnych, Rafael Nadal sprawdził postępy w rozbudowie swojej akademii. Hiszpan chciał osobiście zobaczyć stan budowy obiektów sportowych, które będą w przyszłości częścią Rafa Nadal Academy. 

Rolex Monte-Carlos Masters rozpocznie się 11 kwietnia. Będzie to pierwszy turniej dla Rafaela Nadala na mączce w tym sezonie i jednocześnie pierwszy od Australian Open. Zanim jednak 11-krotny mistrz tej imprezy wyleciał do Monako, postanowił sprawdzić postępy w pracach dotyczących rozbudowy jego akademii na Majorce.

W ciągu ostatnich miesięcy „Rafa” był bardzo zaangażowany w podejmowanie decyzji odnośnie powiększenia akademii o nowe obiekty sportowe. Dbał o każdy szczegół, aby te nowe infrastruktury sportowe stały się punktem odniesienia na całym świecie. Celem jest, aby rozszerzenie mogło być gotowe do września, przy okazji rozpoczęcia kursu w programie rocznym. Obecnie Rafa Nadal Academy by Movistar liczy 140 zawodników, którzy tam mieszkają i łączą swoje treningi ze studiami akademickimi.

Z nowych kortów będą mogli korzystać również wszyscy mieszkańcy Majorki, będący obecnie częścią Rafa Nadal Club. Centrum fitnessu, padla, tenisa i pływania zostało otwarte we wrześniu i jest dobrze przyjmowane przez lokalną publiczność. 

Lista wszystkich obiektów, o które zostanie rozbudowana akademia Nadala:

– 19 kortów na świeżym powietrzu z szybką nawierzchnią

– 15 kortów ziemnych na świeżym powietrzu

– 7 częściowo zakrytych kortów ziemnych

– 4 korty kryte z nawierzchnią twardą

– boisko do piłki nożnej

– 7 otwartych kortów do padla

– 6 krytych kortów do padla

– kort do gry w padbol

– 2 korty do squasha

– basen półolimpijski

– odkryty basen

– centrum fitness

– Spa i centrum urody