Nadal najlepszym hiszpańskim sportowcem w historii według czytelników „Marci”

/ Dominika Opala , źródło: www.tennisworldes.com /własne, foto: AFP

Rafael Nadal to jeden z najlepszych tenisistów na świecie. Hiszpan od lat ustanawia rekordy na korcie, a kibice mogą być dumni z osiągnięć 19-krotnego mistrza wielkoszlemowego. Dlatego też nie jest zaskoczeniem, iż czytelnicy dziennika sportowego „Marca” wybrali „Rafę” hiszpańskim sportowcem wszech czasów. 

Sukcesy Rafaela Nadala na światowych kortach zapewniły mu specjalne miejsce w książkach historii sportu. Jednak osiągnięcia Hiszpana doceniane są także poza światem tenisa. Potwierdzeniem tego jest fakt, iż „Rafa” został wybrany przez czytelników dziennika sportowego „Marca” jako najlepszy sportowiec w Hiszpanii w historii.

„Marca” utworzyła drabinkę, w której znalazło się 16 wielkich sportowców Hiszpanii. Czytelnicy głosowali, by wybrać #SpanishGOAT, czyli hiszpańskiego sportowca wszech czasów. Osoba z największą liczbą głosów awansowała do następnej rundy i w ten sposób w finale znaleźli się Nadal i koszykarz Pau Gasol.

W finałowym starciu czytelnicy nie mieli wątpliwości. Nadal zdobył 82% głosów i to jemu przypadł tytuł najlepszego hiszpańskiego sportowca w historii. W drodze do finału 33-latek z Majorki okazał się także lepszy od Carlosa Sainza, Alberto Contadora i Miguela Induraina. Wszystkie „batalie na głosy czytelników” Nadal wygrywał zdecydowanie.