Nadal nie przystąpi do rywalizacji

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Rafael Nadal nie wystąpi w rozpoczynającym się w poniedziałek turnieju rangi ATP Tour Masters 1000 w Szanghaju. Powodem absencji Hiszpana są problemy zdrowotne.

O tym, że dwukrotny finalista azjatyckiego tysięcznika nie weźmie w tym roku udziału w turnieju, mówiło się już od jakiegoś czasu. Nadal po wygranej w US Open wziął udział w Pucharze Lavera. Z rozgrywek się wycofał przed rozpoczęciem trzeciego dnia zmagań. Powodem były kłopoty z ręką. Teraz Hiszpana zabraknie również w Szanghaju.

Jak podają media na Półwyspie Iberyjskim, przerwę w występach tenisista z Majorki wykorzysta na przygotowania do ślubu z wieloletnią partnerką, Marią Franciską Perello. Uroczystość ma się odbyć 19 października.

Przed Hiszpanem w tym sezonie najpewniej jeszcze trzy starty. Poza udziałem w kończącym sezon turnieju Masters, który w dniach 10-17 listopada zostanie rozegrany w londyńskiej O2 Arenie, były lider rankingu ATP może wystąpić na przełomie października i listopada w paryskim ATP Masters 1000 oraz turnieju finałowym Pucharu Davisa. Ten zostanie rozegrany między 18 a 24 listopada w Madrycie.